Tartu Ülikooli teaduskool ja TalTech Virumaa kolledž sõlmisid Heade Kavatsuste Kokkuleppe

29. novembril 2019 toimus TalTech Virumaa kolledžis visiooniseminar „Kuidas kasvatada insenere?“, mis tõi kokku Ida-Virumaa põhikoolide ja gümnaasiumite direktorid, huvikeskuste juhatajad, kohalike omavalitsuste haridusnõunikud ja ettevõtete esindajad. Seminarile kutsutute hulgas olid ka teaduskooli esindajad. Üheskoos arutati, kuidas populariseerida inseneriharidust ja kasvatada noorte seas huvi tehniliste ainete vastu.

Visiooniseminari raames sõlmisid Tartu Ülikooli teaduskool ja TalTech Virumaa kolledž Heade Kavatsuste Kokkuleppe väärtustamaks tehnika- ja inseneriharidust. Üheskoos soovitakse pakkuda nutikatele õpilastele arenguvõimalusi reaal- ja tehnikavaldkonnas. Koostöö üheks oluliseks eesmärgiks on viia TÜ teaduskooli tegevused Ida-Virumaa noortele lähemale, et õpilased saaksid neist osa võtta Tartusse sõitmata.

TÜ teaduskooli direktor Riin Tamm tutvustas seminaril osalejatele teaduskooli tegevussuundi ning andis ülevaate koostööst Virumaa kolledžiga. Esimene ühine ettevõtmine toimus käesoleva aasta augustis, mil Virumaa kolledž korraldas teaduskooli tehnoloogialaagri raames alternatiivsete energiaallikate ja veeanalüüside töötoa. Edaspidi on näiteks plaanis koostöös teaduskooli uurimislaboriga Virumaa kolledžis erinevaid eksperimendiprogramme läbi viia.

„Teadushariduse populariseerimise juures on oluliseks märksõnaks just koostöö. Koos tegutsedes jõuame sageli paremate tulemusteni kui üksi nokitsedes. Ühistegevused TalTech Virumaa kolledžiga aitavad kaasa õppekavasid täiendavate teadusprogrammide laiemale levikule Eestis ning pakuvad andekatel õpilastel lisavõimalusi oma võimete arendamiseks.“ rääkis Tamm.