Tartu Ülikooli teaduskool korraldab Eestis rahvusvahelist võistkondlikku matemaatikavõistlust

Eesti koolide õpilased saavad esmakordselt osaleda rahvusvahelisel võistkondlikul matemaatikavõistlusel „Náboj“, mis toimub 18. märtsil 2022. Tänavu veebipõhiselt korraldataval võistlusel osalevad koolid 12 erinevast riigist. Osalemine on kõigile tasuta.

„Náboj“ on 1998. aastal Slovakkias alguse saanud võistlus viieliikmelistele võistkondadele, kes esindavad oma koole. Peamiselt 9.–12. klasside õpilastele suunatud võistlusel võisteldakse kolmes vanuserühmas. Nooremas on lubatud osaleda kuni 10. klassis käivatel õpilastel. Vanemas saavad osaleda ka 11. ja 12. klasside õpilased ja avatud rühmas võivad osaleda kõik soovijad. Igas vanuserühmas saavad parimad võistkonnad diplomeid ja auhindu.

Võistlejatel tuleb 120 minuti jooksul ära lahendada võimalikult palju ülesandeid, mis nõuavad neilt loomingulisust ja leidlikkust. Võistkonna edukus sõltub ka liikmete koostööoskusest. Lahendamist alustatakse lihtsamate ja lõpetatakse raskemate ülesannetega. Selle tõttu on võistlus sobilik nii olümpiaadidel korduvalt osalenud õpilastele kui ka neile, kellel see kogemus puudub. Võistlejad saavad ülesandeid lahendada eesti või vene keeles.

Iga kool peab enda võistkonnad registreerima „Náboj“ kodulehel, kus on olemas ka võistluse täismahus korralduslik teave. Lisaks on lehel võimalik tutvuda võistlust korraldavate institutsioonide ja arhiiviga. Nooremasse ja vanemasse vanuserühma on registreerimine avatud 14. veebruarist 15. märtsini 2022. Avatud rühma saab registreeruda alates 4. märtsist.

Palume võistlusel osalevatel võistkondadel ja koolidel tutvuda ka Tartu Ülikooli teaduskooli juhendiga, kus on kirjas täpsem info võistluse, selle koolides korraldamise ja registreerimise kohta.

Riigisiseselt korraldab käesoleva aasta „Náboj“ võistlust Tartu Ülikooli teaduskool koostöös Eesti matemaatikaolümpiaadi žüriiga.

Lisateave: Oleg Košik, Hendrik Vija ja Sandra Schumann, „Náboj Online 2022“ Eesti korraldajad, info-ee@math.naboj.org