Tartu Ülikooli teaduskoolis alustab tegevust uus esmaabi huviring

Tartu Ülikooli teaduskooli seminariruumis (Uppsala 10, hoone paremas tiivas 1. korrusel) alustab 3. veebruaril tegevust tasuta esmaabi huviring „Aita aidata“ 6.–7. klasside õpilastele, kus erinevate situatsioonide läbimängimise kaudu õpitakse rakendama õigeid esmaabivõtteid.

14. aprillini toimuvat huviringi viib läbi Tartu Ülikooli arstiteaduse 2. kursuse tudeng Laura Pau. Huviringi kaudu soovib ta suurendada noorte teadlikkust esmaabivõtetest, et nad saaksid vajadusel kiiresti abistada nii ennast kui ka lähedasi.

Ringis saavad õpilased harjutada näiteks spetsiaalse nuku peal elustamist, põletushaavade ravimist või erinevaid sidumise tehnikaid. „Eesmärk on pakkuda noortele ühte väga vinget huviringi, kus neil oleks võimalik omal käel läbi harjutada erinevaid esmaabi nippe ja trikke,“ selgitab Laura.

Kokkusaamised hakkavad toimuma üle nädala neljapäeviti kell 17.00–18.30 ehk esimene neist 3. veebruaril ja järgmine 17. veebruaril. Osalemiseks on vajalik õpilase eelnev registreerumine, mis on avatud 31. jaanuarini. Huviringi rühma võetakse kuni 12 õpilast. Kui soovijaid on enam, saavad eelise kiiremad.

Lisateave: Kelli Hanschmidt, Tartu Ülikooli teaduskooli õppetegevuse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee