Teaduskool korraldab esmakordselt koolidele keemiaolümpiaadi e-koolivooru

Neljapäeval, 8. detsembril kella 8–16 toimub esimest korda Tartu Ülikooli teaduskooli poolt korraldatava Eesti keemiaolümpiaadi koolivoor 8., 9., 10. ja 11.–12. klasside vanuserühmadele.

Keemiaolümpiaadi žürii esimehe Vladislav Ivaništševi sõnul on koolivooru eesmärgiks anda õpilastele võimalus hinnata iseenda arengut ja  nautida ülesannete lahendamist. Samuti annab koolivoor õpetajatele võimaluse valmistada oma õpilasi paremini ette keemiaolümpiaadi piirkonnavooruks, mis toimub juba 26. jaanuaril 2023. „Tegemist on olümpiaadi tutvustava võistlusega, mille tulemused ei mõjuta piirkonnavooru registreerimist,” selgitas ta.

Eesti keemiaolümpiaadi koolivoor toimub Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas.

Korralduslik info

Koolivoor koosneb neljast eestikeelsest ülesandest, mille lahendamiseks on aega 60 minutit.

Lahendamise alustamiseks on õpilastel vaja luua keskkonda konto või logida ennast sisse olemasoleva kasutajatunnuse ja parooliga. Konto saab luua lahendamise päeval, vajalik on toimiv e-posti aadress. Konto loomiseks võib kuluda kuni 5 minutit.

Lahendusaeg algab võistluse avamisega, mitte sisse logimise hetkel. Süsteem jälgib lahendusaega ise ja sulgub automaatselt peale 60 minutit. Peale seda ei saa õpilane enam ülesandeid näha ega lahendada. Lahendusaja lõppemisel salvestuvad esitatud vastused automaatselt.

Lahendamiseks on vaja vajutada võistluse pealkirjale "Keemiaolümpiaadi koolivoor 2022".

Võistlusele sisenedes peab õpilane valima klassi, mis ülesandeid ta lahendada soovib.

Pärast võistluse lõpuaega (peale kl 16) saavad õpilased oma tulemused. Koolidele jagatakse oma õpilaste osaluse kohta teavet e-posti teel. Sooviavaldused võtab vastu teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist Kelli Hanschmidt (kelli.hanschmidt@ut.ee).

Lisateave:

Kelli Hanschmidt, Tartu Ülikooli teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee (küsimused viktoriinid.ee keskkonna kohta)
Vladislav Ivaništšev, Eesti keemiaolümpiaadi žürii esimees, keemiaolympiaad@gmail.com (küsimused Eesti keemiaolümpiaadi koolivooru sisu kohta)