Teaduskool tähistab Ahhaa 25. sünnipäeva kümnevõistlusega

Septembri esimesel nädalavahetusel korraldab Ahhaa teaduskeskus 25-aastaseks saamise puhul lõbusa sünnipäevapeo. Meeleoluka programmi raames leiab aset Tartu Ülikooli teaduskooli omapärane kümnevõistlus ja uurimislabori poolt korraldatakse kromatograafia töötuba.

Reedel, 2. septembril kell 15–18 saavad kõik huvilised teaduskeskuses kogeda kümnevõistlust, mille alade läbimine nõuab jõupingutuse asemel täpsust ja loogikat. „Edu toob oma vaistu usaldamine,“ kinnitavad ühiselt teaduskooli matemaatikud Raili Vilt ja Maksim Ivanov, kes käesolevat töötuba läbi viivad. Raja läbimiseks kulub orienteeruvalt 13 minutit ja tublimatele jagatakse auhindu.

4. septembri hommikul kell 10–13 toimub Tartu Ülikooli teaduskooli uurimislabori töötuba „Kes kirjutas?“. Selle raames tutvustatakse teaduskeskuse külastajatele Tartu Ülikooli botaanikaaias töötanud teadlase Mihhail Tsveti poolt avastatud kromatograafia meetodit.

Lisaks erinevates töötubades osalemisele saavad huvilised kohapeal lennata helikopteriga, orienteeruda keskuse saalides ja hüpata 14-meetrisel batuudil. Täismahus sünnipäevaprogrammiga on võimalik tutvuda Ahhaa kodulehel.

Lisateave: SA Teaduskeskus AHHAA, 7456789, ahhaa@ahhaa.ee