Teaduskooli huviring alustas – veel on paar vaba kohta!

Reedel, 29. septembril alustas Tartus esmakordselt tegevust TÜ teaduskooli bioloogia- ja keemiateemaline huviring. Huviringis käsitletakse 9. klassi õpilastega integreeritud õppe vormis erinevaid kooli õppekavale täiendavaid teemasid peamiselt bioloogia ja keemia vallast, kuid loomulikult ei saa hakkama päris ilma füüsika, matemaatika ja loogilise mõtlemiseta.

Õppeaasta jooksul saavad õpilased huviringis näiteks tutvuda aluste ja hapete temaatikaga ning uurida igapäevaste vedelike pH-d isetehtud indikaatoriga. Uuritakse erinevates mahlades C-vitamiini sisaldust ning omandatakse tiitrimiseks vajalikud töövõtted. Palju tegeletakse värviliste lahuste ja spektroskoopia maailmaga – kuidas leida toiduvärvi kontsentratsiooni siirupis/limonaadis või valgu sisaldust bioloogilises proovis, kui sind aitab kalibreerimisgraafik. Eraldatakse DNA-d ja uuritakse, kuidas erinevad keskkonnatingimused võivad mõjutada rakuliste ensüümide tööd. Natukene saab ka särtsu ja mängida elektriga.

Huviring toimub üle nädala reedeti (kaks korda kuus, järgmine kokkusaamine 13.10) Hugo Treffneri gümnaasiumi õppelaboris ning enamasti on 1,5-2 tundi kestval kokkusaamisel põhirõhk just praktilisel õppel, millele sekka lisandub loomulikult teooria ja seminari vormis arutelu. Õppetööd viivad läbi juhendajad Joana Jõgela (Tartu Ülikooli keemiamagister) ning Rudolf Bichele (TÜ arstiteaduskonna doktorant).

Õpilane Laura võtab oma osalemise huviringis kokku nõnda: „Osalen teaduskooli huviringis, sest see on hea võimalus natuke koolimaterjalidele juurde õppida. Soovitan seda huviringi kindlasti kõigile, kes on bioloogia ja keemia huvilised. Neile, keda kooli tavaprogramm ei rahulda ning kes tahaks rohkem teadmisi omandada.“

Kui tunned, et sooviksid ka kindlasti huviringi tegevustest osa saada, siis paar vaba kohta on veel jäänud ning motiveeritud loodusteadustest huvitatud 9. klassi õpilasena oled teretulnud osalema teaduskooli keemia- ja bioloogiateemalises huviringis. Huvi korral võta julgelt ühendust ja uuri lisaks Joana käest, joanajogela@gmail.com.

Teate edastas Marek Järvik, marek.jarvik@ut.ee, 5177091