Teaduskooli koostööpartnereid tunnustati Eesti teaduse populariseerimise eest

11. novembril toimus Tallinnas teaduskommunikatsiooni konverents „Alternatiivsed meetodid teaduskommunikatsioonis“. Päeva lõpus anti üle Eesti teaduse populariseerimise auhinnad, millest kaks läksid teaduskooli tegemistega seotud laureaatidele.

Parima teaduse ja tehnoloogia populariseerija peapreemia pälvis Jaan Aru, kes suudab ühtviisi kaasahaaravalt tutvustada ajuteadust nii lasteaialastele kui ka ministeeriumidele ja näidata, et teadmised ajust aitavad meil tõhusamalt tegutseda. Jaan Aru on Tartu Ülikooli teaduskooli nõukogu liige ja vilistlane, kes õpilasena osales mitmes teaduskooli projektis.

Teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest audiovisuaalse ja elektroonilise meedia abil pälvisid II preemia õpetaja Joana Jõgela ja Tartu Ülikooli teaduskooli koostöös valminud põhikooli keemia õppevideod, mis tutvustavad loodusteadusi põnevate praktiliste näpunäidete abil. Tunnustuse saanud 8. ja 9. klassi keemia õppevideoid on võimalik vaadata teaduskooli kodulehel.

Koostöö sai alguse 2017. aastal, kui Joana koordineeris ja korraldas teaduskooli keemia õpikodasid ning sama aasta sügisel alguse saanud praktilise kodukeemia kursust põhikoolile. Alates käesoleva aasta veebruarist viib ta läbi ka gümnaasiumiõpilastele loodud samanimelist jätkukursust.

Kõik tänavused Eesti Teaduse populariseerimise laureaadid leiab Eesti Teadusagentuuri veebilehelt.

Lisateave: Kai Kaljumäe, SA Eesti Teadusagentuuri kommunikatsioonijuht, kai.kaljumae@etag.ee