Teaduskooli lahtiste võistluste hooaega alustab matemaatika

Igal sügisel toimuvad TÜ Teaduskooli eestvedamisel lahtised võistlused reaalainetes, nii ka sel aastal – oktoobris ja detsembris on tulekul lahtised võistlused matemaatikas, novembris keemias, füüsikas ja informaatikas.

Esimesena toimub laupäeval, 4. oktoobril 2014 lahtine matemaatikaülesannete lahendamise võistlus ning sellest on võimalik osa võtta seitsmes paigas üle Eesti:

Tartus (TÜ õppehoone, Liivi 2, aud. 405, algus kell 11),
Tallinnas (Tallinna Tehnikaülikooli VI korpus (Ehitajate tee 5), ruum U06A-201, kell 11),
Pärnus (TÜ Pärnu Kolledž, Ringi 35, kell 10),
Narvas (Vanalinna Riigikool, Kraavi 2, kell 10),
Kohtla-Järvel (Kohtla-Järve Järve Gümnaasium, Katse 2, kell 10),
Kuressaares (Ülikoolide Keskus Saaremaal, Pargi 5, kell 10),
Viljandis (Viljandi Gümnaasium, Hariduse 2, kell 10).

Võistlusest on oodatud osa võtma matemaatikahuvilised noored, kes ei ole sisse astunud kõrgkooli. Võistlusest osavõtjate arv ei ole piiratud.

Võistlus toimub kahes vanuserühmas. Vanemas rühmas võivad osaleda kõik nimetatud tingimustele vastavad noored, nooremas rühmas 10. klassi õpilased ja nooremad.

Viie tunni jooksul tuleb nooremas rühmas  lahendada 6 ülesannet, millest kaks esimest on eelteadmiste ja raskuse poolest sobivad 8. klassi õpilastele ja vanemas rühmas 5 ülesannet. Kõik ülesanded eeldavad arutlusoskust ja koolis õpitu loomingulist rakendamist.

Matemaatika lahtise võistluse vanema vanuserühma tulemusi võetakse arvesse Eesti võistkonna moodustamisel matemaatikavõistluseks "Balti tee", mis toimub Vilniuses 6.-10. novembrini 2014.

3 parema hulka tulnud õpilased saavad kandideerimisel TTÜ majandusteaduskonna üliõpilaseks täiendavalt 1 konkursipunkti.

Võistluse hindamisskeemid ning esialgsed tulemused (koodide all) avalikustatakse
13. oktoobril (www.math.olympiaadid.ut.ee). Kõigil osalejatel on võimalus kuni 15. oktoobrini esitada apellatsioon oma töö hindamise kohta aadressile Raili.Vilt@ut.ee. (Kirjas märkida oma kood ja ülesande number ning apellatsiooni lühikirjeldus.) Lõplikud tulemused avalikustatakse vähemalt 3 p saanute osas nimeliselt matemaatikaolümpiaadide veebilehel (www.math.olympiaadid.ut.ee) 16. oktoobril.

Lahtise võistluse tulemusi arvestatakse matemaatikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel (vt. matemaatikaolümpiaadi juhend). Lahtise võistluse võitjate autasustamine toimub üle-eestilise matemaatikaolümpiaadi pidulikul lõpetamisel.

Võistluseks palume registreeruda kuni 1. oktoobrini TÜ Teaduskooli e-maili aadressil olympiaad@ut.ee (subjekt: matemaatika lahtine) või telefonil 7 375 580.

Registreerumisel palume teatada:
võistleja nimi ja kool,
vanuserühm (noorem või vanem),
keel, milles soovitakse ülesannete tekste (eesti või vene),
linn, kus soovitakse võistelda.

NB! Vältimaks topeltregistreerumist, palume osalejad registreerida nimeliselt, mitte arvuliselt!

Info võistluse kohta on väljas TÜ teaduskooli kodulehel www.teaduskool.ut.ee. Varasemate võistluste ülesanded ja lahendused leiab  internetiaadressilt  http://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/matemaatika-lahtine või matemaatikaolümpiaadide lehelt http://www.math.olympiaadid.ut.ee.

Ootame aktiivset osavõttu!
TÜ Teaduskool