Autor:
Andres Tennus

Teaduskooli liikmed pälvisid Tartu Ülikooli aumärgi

Täna selgusid Tartu Ülikooli teenetemärkide kavalerid. Teaduskoolist tunnustatakse Tartu Ülikooli aumärgiga matemaatikaõppe peaspetsialisti Maksim Ivanovi. Ülikooli tegevusse on Maksim pikaajaliselt panustanud mitmete teaduskooli matemaatikavõistluste ja -kursuste korraldamisega.

Aumärgi saajate hulgas on ka paljud ülikoolipere liikmed, kes korraldavad olümpiaadide või teaduskooli kursusi. Õnnitleme kõiki tunnustatuid: Mihkel Pajusalu (loodusteaduste olümpiaadi žürii esimees), Pire Teras (emakeeleolümpiaadi žürii liige ja „Keeleteaduse alused“ kursuse õppejõud), Katrin Saar (saksa keele olümpiaadi žürii liige), Ain Kull (geograafiaolümpiaadi žürii liige), Anti Kalda („Minu keha ja ravimid“ kursuse õppejõud) ja Priit Rohtmets (usundiõpetuse olümpiaadi žürii liige).

Teenetemärkide kavaleride 2023. aasta nimekiri on avaldatud Tartu Ülikooli kodulehel.

Rahvusvaheline rakendusfüüsika olümpiaad 2024, August Jakobson, Saskia Põldmaa, Violeta Jürgens, Mihkel Rannut, Ralf Robert Paabo, Mattias Jõgi, Eero Uustalu

Uus võistlusformaat rahvusvahelisel rakendusfüüsika olümpiaadil tõi Eesti esindajatele suurepärased tulemused

Rahvusvaheline filosoofiaolümpiaad Helsinkis

32. rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil arutleti demokraatia teemadel