Teeme kokkuvõtteid matemaatikavõistlustest „Jänku-Juta“ ja „Kaval-Ants“

Aprillikuus toimus Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas kaks veebipõhist matemaatikavõistlust: 1.–3. klassile mõeldud „Jänku-Juta“ ning 3.–5. klassile suunatud „Kaval-Ants“. Mõlemad võistlused toimusid kolmes voorus.

Korraldajate suureks rõõmuks võttis võistlustest osa kokku üle 5800 matemaatikahuvilise. „Jänku-Juta“ võistlusel osales 3299 õpilast, „Kaval-Antsu“ ülesandeid lahendas 2555 last.

Jänku-Juta ja Kaval-Antsu koondtulemused on väljas võistluste veebilehtedel. Tulemuste tabelis on avalikustatud üksnes I–III järgu saanud osalejad, täismahus tulemusi ei kuvata. viktoriinid.ee keskkonda sisenedes näevad lapsed oma kohti pingereas iga vooru kohta eraldi. Süsteem kolme vooru koondtulemusi kokku panna ei oska. Voorude juures näeb õpilane ka iga ülesande kohta saadud punkte, enda pakutud vastust ja õiget vastust.

Võistlustel ei kuulutata välja kohti, vaid kasutatakse järke, sest sama punktisummaga osalejaid on väga palju.
I järk: ühtegi viga kolme vooru peale;
II järk: 1 viga kolme vooru peale;
III järk: 2 viga kolme vooru peale.

Kõigile I–III järgu saanud õpilastele saadame elektroonilised diplomid. Sellega seoses palume kõigil kontrollida viktoriinid.ee keskkonnas kasutajakontoga seotud e-posti aadressi õigsust.

Kuna maksimumpunktid kogunud õpilasi oli mõlemal võistlusel oodatust tunduvalt rohkem, selgitasime auhinnasaajad välja loosiga. „Jänku-Jutas“ oli I järgu saajaid 97, kelle vahel loosisime välja 10 auhinda. „Kaval-Antsus“ oli I järgu saajate arv tagasihoidlikum, nimelt 16. Nende vahel läks loosi 5 auhinda.

„Jänku-Juta“ auhinnasaajad:

• Aaron Piel
  • Egert-Allar Lõvak
  • Jakob Altnurme
  • Kardo Metsvahi
  • Sebastian Soidla
  • Martin Väljak
  • Jarek Ausmaa
  • Miriam Paesüld
  • Rasmus Nordström
  • Alia Gludina

„Kaval-Antsu“ auhinnasaajad:

• Ronald Markus Müür
  • Karl-Erik Leppik
  • Gregor Potti
  • Marius Luumann
  • Jasper Vähk

Lisaks loosisime mõlema võistluse kõigi osalejate seas välja 5+5 lisaauhinda.

„Jänku-Juta“ lisaauhinna saajad:

• Silver Tuisk
  • Henri Tohver
  • Albert Voolaid
  • Britt Pihel
  • Aaron Metsa

„Kaval-Antsu“ lisaauhinna saajad:

• Sofija Gorjunova
  • Lisette Gretšiškina
  • Jarek Ringo
  • Greta Madeleine Gnannt
  • Aron Helin

Võitjatega võtame ühendust ja lepime kokku auhindade kättetoimetamise viisi.

Järgmiste võistlusteni!