Tihedast konkurentsist läbi närinud Kobraste tubli töö viis informaatikaviktoriinil võidule

15. ja 16. veebruaril toimus Tartus informaatikaviktoriini Kobras finaal, kuhu olid kutsutud novembris interneti teel peetud eelvooru parimad.

Kobras on üldhariduskoolide õpilastele mõeldud informaatikaviktoriin, kus osalejad vastavad 45 minuti jooksul 15 küsimusele arvutite riist- ja tarkvara, turvalisuse, loogika ning arvutiteadusega seotud matemaatika kohta.

Eesti finaalvõistlusele kutsuti novembris peetud eelvooru 3475 osalejast parimad, kolme vanuserühma peale kokku 109 võistlejat.
Benjaminide (6.–8. klass) arvestuses võitis Jegor Novosjolov (Narva Kesklinna Gümnaasiumi 8. klass).
Juunioride (9.–10. klass) parimad olid Hannes Sidorov ja Jürgen Tihanov (mõlemad Hugo Treffneri Gümnaasiumi 10. klass).
Seenioride rühmas (11.–12. klass) sai esikoha Martin Rahe (Tallinna Reaalkooli 11. klass).

Täielikud tulemused, küsimused ja õiged vastused on väljas võistluse veebilehel http://kobras.eio.ee/.

Lisaks võistlemisele külastasid õpilased esimesel päeval IT-firmasid Nortal, Perforce ja Bolt, õppisid Micro:Bit programmeerimist, tutvusid uue Delta õppehoonega ja lahutasid meelt MITS lauamänguõhtul. Teisel päeval kuulati ettekandeid Boltist ja Starshipist ning keeletehnoloogiast.

Viktoriini žürii esimees Ahto Truu tõi välja, et igapäevastel arvutikasutussituatsioonidel põhinevate küsimuste kõrval on Kopra temaatikas olulisel kohal ka teoreetilisemal arvutiteadusel põhinevad nuputusülesanded. Kellel nende lahendamine hästi välja tuleb, võiks Truu sõnul kaaluda edasiõppimist arvutiteaduse või matemaatika erialal. “Samuti pean tähtsaks võistlusega kaasnevat infopäeva. Näiteks IT-ettevõtete külastamine näitab, et seal töötab lisaks programmeerijatele veel paljude teiste ametite esindajaid. Kusjuures kasutajatoe spetsialisti, dokumenteerija või analüütiku töös on inimeste mõistmine vähemalt sama oluline kui tehnoloogia tundmine," rääkis Truu.

Viktoriini toetajad ja koostööpartnerid olid AS SEB Pank, AS Nortal, OÜ Miksike ja HITSA. Võistluste korraldust koordineeris Tartu Ülikooli teaduskool ja Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut.

Informaatikaviktoriin Kobras sai 2004. aastal alguse Leedust. Rahvusvaheliseks muutus võistlus kaks aastat hiljem, jõudes kohe ka Eestisse. Nüüdseks korraldatakse viktoriini juba ligi 50 riigis, kus kokku lahendab ülesandeid üle 2 miljoni õpilase.

Lisateave: Ahto Truu, viktoriini žürii esimees, 517 5876, ahto.truu@ut.ee