TÜ teaduskooli õppepäev kasvatas matemaatikahuvi

Tartu ülikooli teaduskooli õppepäev „Matemaatika panganduses“ meelitas koolivaheaja viimasel päeval nii Tartus kui Tallinnas kohale hulga gümnasiste, kes said pangatöötajailt uut motivatsiooni õppida matemaatikat.

Õppepäeval andsid Swedbanki eri ametikohtade esindajad ülevaate oma igapäevatööst, matemaatikateadmiste kasutamisest päriselus ja reaalteaduste olulisusest laiemalt. Päeva esimeses pooles käsitleti selliseid teemasid nagu majandus- ja finantsanalüüs, protsendid, krediidiriski hindamine. Töötubades sai valida ülesannete lahendamiseks kas kliendi või panga vaate, kõiki teemasid käsitleti praktilise autoostu näitel.

Tallinna reaalkooli kümnendast klassist oli Tartusse tulnud viis klassivenda: Ainar Leedu, Henri Smitke, Mark Mälksoo, Kaur-Erik Suurorg, Karl Kevin Raudsepp. Osa neist on ka varem teaduskooliga kokku puutunud ja ülesandeid lahendanud. Noormehed kinnitasid üksmeelselt, et loengutel oli kõige põnevam just intresside teema ja matemaatikat võiks õppida ka ülikoolis, et elus kaugele jõuda ja näiteks panganduses karjääri teha.

Viisiku sõnul on nad kõik matemaatikahuvilised – ega reaalkoolis teisiti õppida saakski.

Loe lähemalt Õpetajate Lehes ilmunud artiklist.