Tuhanded õpilased lahendavad neljapäeval Känguru ülesandeid

Neljapäeva, 26. märtsi, hommikul antakse Eestis stardipauk 20. Känguru matemaatikavõistlusele. Võistlustulle asub 21750 õpilast 393 koolist.

Tänavu esmakordselt saavad õpilased võistelda kuues vanuserühmas alates esimesest klassist ja lõpetades gümnaasiumi lõpuklassiga. Studenti vanuserühma (11.-12. klass) lisandumine on toonud võistlusele esimese kutseõppeasutuse, Räpina Aianduskooli, ja esimese täiskasvanute gümnaasiumina on oma õpilased registreerinud Narva Täiskasvanute Gümnaasium. Ürituse korraldaja, Tartu ülikooli teaduskooli metoodik Raili Vilt rõõmustab uute tulijate üle, öeldes: „Känguru mängulised ülesanded pakuvad nuputamisrõõmu igale vanusele.“

Võistlus on individuaalne ja viiakse läbi koolides kohapeal. Valikvastustega ülesannete lahendamiseks on õpilastel aega tund ja 15 minutit. Tulemused selguvad aprilli lõpus ja avaldatakse „Känguru“ kodulehel: http://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/kanguru

Känguru on rahvusvahelise taustaga populaarseim matemaatikavõistlus, mida korraldatakse enam kui 60 riigis ja millest võtab osa rohkem kui 6 miljonit õpilast, kelle tulemusi siiski omavahel ei võrrelda. Känguru ülesanded sünnivad rahvusvahelises koostöös.

Lisainfo: Raili Vilt (TÜ teaduskooli matemaatika metoodik) 7375521, e-post: raili.vilt@ut.ee