Tulemas on uus füüsika-teemaline viktoriin

TÜ teaduskool koostöös TÜ koolifüüsika keskuse ja Eesti Füüsika Seltsiga korraldavad 8. aprillil 2015 veebipõhise füüsikaviktoriini „Spekter“. Viktoriin on pühendatud rahvusvahelisele valguse aastale ning sellest oodatakse osa võtma kõiki 8.-10. klasside õpilasi, kes soovivad oma füüsikateadmisi proovile panna. Võistlusest saab osa võtta arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti vahendusel.

Viktoriini idee initsiaatori ja vedaja, TÜ teaduskooli haridustehnoloogi Ly Sõõrdi sõnul on veebipõhise füüsikaviktoriini eesmärgiks tuua füüsika õppimisse mängulisust. „Füüsika ei seisne ainult mehhaanilises arvutusülesannete lahendamises, vaid ka loogilises mõtlemises, oma kogemuste analüüsimises ja õigete-valede arutluskäikude äratundmises,“ selgitab Sõõrd.

Teiseks „Spektri“ eesmärgiks on populariseerida info- ja kommunikatsiooni tehnoloogia  vahendite kasutamist füüsika õppimisel-õpetamisel.  TÜ koolifüüsika keskuse juhataja Kaido Reivelti sõnul on plaanid IKT potentsiaali rakendamisest koolihariduses jäänud siiani paljuski paberile. „Õppimine saab olla palju rohkem fun, kui ta seda täna on ja ma arvan, et sellise füüsikaviktoriini korraldamine on üks hästi ajastatud samm õiges suunas,“ lisab Reivelt.

Veebipõhine viktoriin viiakse läbi füüsika e-õpikute ( http://õpik.füüsika.ee ) juurde loodud testide keskkonnas. Kaks nädalat enne viktoriini toimumispäeva saavad kõik soovijad tutvuda võistluse veebikeskkonnaga ja testida selle prooviversiooni.

Viktoriin ise koosneb  valikvastustega ülesannetest, mis põhinevad põhikooli füüsikal. Võistlusel on 30-minutiline ajapiirang, mille jooksul annab õpilane vastuseid nii paljudele ülesannetele, kui jõuab. Tulemused seatakse pingeritta 8., 9. ja 10. klasside arvestuses. Iga vanuserühma 15 parimat saavad äramärkimise ja auhinnad. Auhinnalised tulemused avalikustatakse TÜ teaduskooli kodulehel http://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/spekter .

Füüsikaviktoriini läbiviimist rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo: Ly Sõõrd (TÜ teaduskooli haridustehnoloog) 737 6117. ly.soord@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik (TÜ teaduskooli kommunikastioonijuht) 5177091, marek.jarvik@ut.ee