Üks hõbe- ja kaks pronksmedalit Balti informaatikaolümpiaadilt

Tallinna Reaalkooli abituriendid saavutasid 28. Balti informaatikaolümpiaadil kolm medalikohta. Eesti võistkonnast pälvis hõbemedali Marko Tsengov, pronksmedalid said Kregor Ööbik ja Peeter Aleksander Randla. Olümpiaadi üldvõitjaks krooniti Poola esindaja Antoni Buraczewski.

Olümpiaad toimus 28. aprillist 3. maini Saksamaal, Lübeckis. Kahel võistluspäeval tuli viie tunni jooksul lahendada kuus informaatikaülesannet, mis nõudsid nii head programmeerimisoskust, võimet oma koodi põhjalikult testida kui ka tipptasemel algoritmilist mõtlemist. Eesti võistkonna juhendaja Sandra Schumanni sõnul pakkusid ülesanded tänavu väljakutset ka kõige kogenenumatele osalejatele.

Lahendatud ülesanded avalikustatakse Balti informaatikaolümpiaadi kodulehel pärast 7.–8. maini toimuvat peegelvõistlust. Mõlemal päeval Eesti aja järgi kell 11 algavale viietunnisele võistlusele saavad registreeruda kõik huvilised, kes soovivad raskeid programmeerimisülesandeid ise lahendada.

Eesti võistkonda kuulusid lisaks medalivõitjatele Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klassi õpilane H. G. Kõljalg ja abiturient O. Tennisberg. Võistkonna noorim liige oli Tallinna Reaalkooli 10. klassi õpilane O. Märtin. Võistkonda juhendasid Sandra Schumann Tartu Ülikoolist ja Tähvend Uustalu Müncheni Tehnikaülikoolist.

Lisaks Eestile olid olümpiaadil esindatud Taani, Soome, Saksamaa, Island, Läti, Leedu, Norra, Poola ja Rootsi. Kõigi suureks rõõmuks osalesid taas ka külalisvõistkonnad Ukrainast ja Iisraelist. Igast riigist sai võistlusel osaleda kuni kuus õpilast.

Võistkondi toetasid kohalikud giidid, kes lisaks igapäevaste murede lahendamisele pakkusid hariduslikku programmi ka vabal ajal, seletades ülikoolis õpitud algoritmide detaile ja pakkudes osalejatele võimalust teha teaduslikke eksperimente kanamunadega. „Pärast mitut aastat, mil võistlused on koroona tõttu toimunud hajutatult, oli südamlik vastuvõtt kohalike poolt kohe eriti vahva kogemus,“ lisas Schumann.

Olümpiaadil osalejad said ka rikkaliku kultuurikogemuse. Õpilastele korraldati ekskursioone koos paadisõiduga imeilusas Lübecki linnas nii valges kui ka pimedas. Külastamata ei jäänud ka Lübecki Hansamuuseum. Esimese võistluspäeva õhtul korraldatud kontserdil esinesid Lübecki Muusikaakadeemia tudengid ja lõputseremoonial esines Johanneumi gümnaasiumi koor.

Eesti võistkonna osalemist Balti informaatikaolümpiaadil rahastas Haridus- ja Teadusministeerium ning koordineeris Tartu Ülikooli teaduskool.

Lisateave: Sandra Schumann, Eesti võistkonna juhendaja, sandra.schumann@ut.ee