Uus võistlus paneb proovile õpilaste hisplaania keele ja kultuuri alased teadmised

Laupäeval, 5. detsembril toimub uue hispaania keele võistluse eelvoor. Võistlusest on oodatud osa võtma hispaania keelt võõrkeelena õppivad üldhariduskoolide õpilased ja kuni 20-aastased kutsekoolide õpilased.

Ainevõistluse eesmärk on innustada õpilasi hispaania keele õppimisel ja toetada laiemate kultuuriliste teadmiste omandamist.

2020/2021. õppeaasta ainevõistlus on pühendatud Argentina kirjanik Jorge Luis Borgesele ja tema proosaloomingule. Eelvoorus tuleb täita erinevaid Borgesega seotud ülesandeid, mille käigus tuleb otsida infot ja täiendada biograafilisi ning loomingut puudutavaid andmeid. Ühtlasi pannakse proovile osalejate hispaania keele oskus. Teemas orienteerumisel ja info töötlemisel tuleb kasuks, kui õpilastel on varasemast kirjaniku isiku ja loomingu kohta teadmisi.

Võistlus toimub teaduskooli viktoriinide keskkonnas ja on avatud vahemikus 8.00–20.00. Juba alustatud testi sooritamiseks on aega üks tund ja kolmkümmend minutit. Eelvoorus osalemiseks on vajalik heli- ja tekstifailide loomise võimekus.

Eelvoorus osalenud õpilaste hulgast kutsutakse kümme parimat õpilast Tartus toimuvasse lõppvooru.

Ainevõistlus sünnib koostöös Hispaania suursaatkonnaga Eestis.

Täpsem info võistluse lehel.

¡Ánimo a participar!

Lisateave: Mari Kruse, Tartu Ülikooli hispaania keele ja lingvistika lektor, mari.kruse@ut.ee.