Veebipõhine viktoriin “Pulsar” avab ukse astronoomiamaailma

9. märtsil 2020 toimub Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas viktoriinid.ee astronoomiaviktoriin “Pulsar”. Võistlusest on võimalik osa võtta ajavahemikus 9:00–20:00.

Astronoomiaviktoriinil saavad kõik huvilised oma astronoomiaalaseid teadmiseid kontrollida. Olgugi, et tegemist on astronoomiavõistlusega, aitab sageli hoopis hea füüsika-, geograafia- või loogikataiplikkus ülesandeid lahendada.

Astronoomiaviktoriinist on oodatud osa võtma kõik 5.–12. klassi õpilased, kes soovivad oma astronoomia- ja loodusteadustealase võimekuse proovile panna. Viktoriinist osavõtt on tasuta.

Võistlusel saab osaleda internetiühendusega arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti vahendusel. Viktoriiniküsimused on eesti ja vene keeles. Ülesannete lahendamiseks on aega 40 minutit.

Aktiivseimatele koolidele on auhinnad välja pannud Tartu Ülikooli Tartu Observatoorium ja Energia avastuskeskus.

Otselink võistlusele avalikustatakse https://www.teaduskool.ut.ee/ lehel vahetult enne viktoriini algust.

Vaata viktoriini üldinfo ja korralduse kohta lähemalt: Viktoriini juhend 2020.

Soovi korral saab eelmiste aastate ülesannetega võistluseks harjutada siin.

Viktoriini korraldab MTÜ Tähemeri koostöös TÜ teaduskooliga.

Astronoomiaviktoriini läbiviimist rahastab AS SEB Pank.

Lisateave:
Tiit Sepp, MTÜ Tähemeri, tiit.sepp@ut.ee
Kaido Reivelt, TÜ koolifüüsika keskuse juhataja, kaido.reivelt@ut.ee
Kelli Hanschmidt, TÜ teaduskooli haridustehnoloog, 737 6117; 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee