Vene keel võõrkeelena olümpiaadi parimad on selgunud

Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudis toimus 19. märtsil üleriigilise vene keel võõrkeelena olümpiaadi lõppvoor. Olümpiaadil osales piirkonnavooru tulemuste alusel 25 gümnasisti Eesti erinevatest paikadest.

Võisteldi kahes rühmas: esimeses rühmas võistlesid õpilased vene keele oskusega B1 tasemel, teises rühmas osalesid õpilased vene keele oskusega B2 tasemel.

Tänavuse olümpiaadi üldteemaks oli „Vene keel Eestis”. Võistlus hakkas filmilõigu vaatamisest. Filmi alusel kirjutasid osalejad lühikese arutava kirjandi, mis oli pühendatud vaadatud lõigu probleemile ja olümpiaadi teemale. Seejärel tuli täita lugemis- ja kulturoloogia test. Paralleelselt toimus individuaalne vestlus, kus osalejatele pakuti väited, mille kohta pidid nad esitama oma arvamuse.

Võistluse paremad B1 tasemel olid:

Heili Aavola, Hugo Treffneri gümnaasiumi 11. kl, õpetaja Ljubov Titova;

Karl-Hans Lilleorg, Rakvere gümnaasiumi 12. kl, õpetaja Sirje Tširkina;

Anastasia Musakko, Rakvere reaalgümnaasiumi 12. kl, õpetaja Reet Sepp.

Taseme B2 edukamad olid:

Maria Nazarova, Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi 12. kl, õpetaja Oksana Nazarova;

Rodion Krupin, Jõhvi gümnaasiumi 10. kl, õpetaja Maria Derbneva;

Laima Šusta, Tallinna reaalkooli 11. kl, õpetaja Natalja Sinjukina.

Täielikud tulemused leiab olümpiaadi kodulehelt.

Võistluspäev lõppes kultuuriprogrammiga, dotsent Natalja Netšunajeva tutvustas õpilastele uurimust vene tähestiku ajaloo kohta. Loengule järgnes võistlejate autasustamine. Diplomid ja auhinnad parimatele andis üle Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land. Õpilasi tervitas ja parimaid premeeris kingitustega Venemaa suursaatkonna nõunik Dmitri Litskai.

Olümpiaadi rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituut.

Lisainfo: Natalia Tšuikina, olümpiaadi žürii esimehe asetäitja, natalia.tshuikina@tlu.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, 737 5889, marek.jarvik@ut.ee