Vene keel võõrkeelena olümpiaadi võitjad on selgunud

Teisipäeval (29. märtsil) peeti Tallinnas vene keel võõrkeelena olümpiaadi lõppvooru. Tänavuse olümpiaadi üldteema oli „Vene klassikalise kirjanduse teosed muusikas”.

Lõppvoorus osalesid 10.-12. klassi õpilased, kes olid sinna kutsutud piirkondliku vooru põhjal.

Lõppvoorus pidid õpilased sooritama esmalt keeletesti, mille alusel jagati nad rühmadesse: B1 ja B2 tase.

Võistlus algas filmilõigu vaatamisega, mille põhjal kirjutasid osalejad arutleva kirjandi vaadatud video probleemist ja olümpiaadi teemast lähtudes. Veel kuulus võistlusülesannete hulka lugemis- ja kulturoloogia test ning vestlus.

Võistluse parimatena väljusid B2 tasemel: Liina-Maria Šutikova, kes võitis olümpiaadi ka üldarvestuses Nõo Reaalgümnaasiumi 11. klassist. B1 tasemel oli parim Victoria Helenurm Tallinna Prantsuse Lütseumi 11. klassist.

Täielikud tulemused leiab TÜ teaduskooli lehelt: http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/vene-keel-voorkeelena

Vene keel võõrkeelena olümpiaadi korraldas Tallinna ülikooli ning rahastas Haridus- ja teadusministeerium.

Lisainfo: Natalia Tšuikina, 5059844,  e-kiri:  natalia.tšuikina@tlu.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist