Vene keele olümpiaad pühendus merekultuurile

28. märtsil toimus Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudis vene keele võõrkeelena olümpiaadi lõppvoor. Tänavuse olümpiaadi üldteemaks oli „Merekultuur Eestis”, mis jagunes omakorda alateemadeks:

- Suured Eestimaalt pärit vene merekündjad;

- Mere teema arhitektuuri ja maalikunsti teostes Eestis;

- Kaasaegsed Eesti meremuuseumid ja nende ekspositsioonid.

Lõppvooru jõudsid õpilased piirkondliku vooru põhjal. Piirkondliku voorus pidid osalejad valmistama etteaste teemal „Kas Eesti merekultuur on seotud Venemaa omaga?” Etteastete hindamisel võttis žürii arvesse, kui sügavalt on teemat uuritud, etteaste kompositsiooni, uuringu iseseisvust ja originaalsust.

Lõppvoorus osales 30 õpilast erinevatest Eesti maakondadest. Lõppvoor algas keeletestiga. Testi alusel jagunesid õpilased 2 rühma: vene keele oskus B1 tasemel ja vene keele oskus B2 tasemel ning kõrgem.

Sellele järgnes olümpiaadi ametlik avamine. Õpilasi olid tervitama tulnud TLÜ teadusprorektor prof. Katrin Niglas, TÜHI direktor prof. Tõnu Viik, vene kirjanduse prof. Irina Belobrovtseva ja Vene Föderatsiooni suursaatkonna atašee Denis Mosjukov.

Esimese olümpiaadiülesandena kirjutasid osalejad lühikese aruteleva kirjandi teemal  „Kuidas sa oma paadi nimetad, nii ta ujubki“ multifilmi „Kapten Vrungeli seiklused“ 1. osa põhjal. Sellele järgnes lugemis- ja kulturoloogia test ning kolmanda ülesandena toimus iga osalejaga individuaalne vestlus, kus õpilased pidid esitatud väidete kohta arvamust avaldama.

Võistluse tänavused parimad olid vene keele B1 tasemel Mileen Arbma Jõhvi gümnaasiumi 12. klassist ja B2 tasemel Liina Maria Šutikova Nõo reaalgümnaasiumi 12. klassist. Täielikud tulemused on avaldatud lehel http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/vene-keel-voorkeelena

Võistluse päev lõppes kultuuriprogrammiga Eesti meremuuseumi Paksu Margareta tornis.

Olümpiaadi lõpetav autasustamine toimus TLÜ kohvikus Oaas.

Olümpiaadi rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas Tallinna ülikool.

Lisainfo: Natalia Tšuikina, olümpiaadi žürii liige, 6409330, natalia.tshuikina@tlu.ee

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, 737 5889, marek.jarvik@ut.ee