Vene keele olümpiaadi paremik on teada

2014/15. õppeaasta vene keel emakeelena olümpiaadi lõppvoor toimus Tartus 2. ja 3. märtsil.

Lõppvooru jõudnud õpilastel tuli eelnevalt näidata oma teadmisi eelvoorus.

Lõppvoorus pidid õpilased lahendama ülesandeid, kus oli vaja panna kirjavahemärke, leida sünonüüme, teostada teksti analüüsi, luua erinevat tüüpi tekste jms.

Lõppvooru parima tulemuse saavutas Maria Žoga Narva Pähklimäe Gümnaasiumi 12. klassist. Teiseks tuli Sofia Senitšenkova Narva Soldino Gümnaasiumi 10. klassist. Lõppjärjestuse kolmas oli Anna Stoljarova Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi 11. klassist.

Täielikud tulemused leiab lehelt:  http://www.teaduskool.ut.ee/sites/default/files/teaduskool/olympiaad/eesti/vkek_2014_15_lv_tulemused.pdf

Lisainfo: žürii esimees Svetlana Jevstratova (TÜ dotsent), e-post: svetlana.jevstratova@ut.ee

Teate edastas: Marek Järvik (TÜ teaduskool), e-post: marek.jarvik@ut.ee