Vene keele olümpiaadil käsitleti vürst Vladimir Odojevski elu ja loomingut

9. märtsil toimus Tartu Ülikoolis slavistika osakonna korraldatud vene keel emakeelena koolinoorte olümpiaadi lõppvoor.

Sel aastal oli olümpiaad pühendatud vene kirjaniku, õpetlase ning kunstiteadlase vürst Vladimir Odojevski loomingule. Olümpiaadist võtsid osa põhikooli ja gümnaasiumi õpilased Tallinnast, Narvast, Jõhvist ning Tapalt. Eelvoorus oli osalejaid enam kui 20, lõppvooru pääses neist 15 õpilast.

Eelvooru ülesandeks oli kirjutada essee, mis põhines filosoofiliste, satiiriliste ja lastele mõeldud Odojevski teoste materjalil. Lõppvoorus tuli vastata literaadi elulugu ning loomingut puudutavatele küsimustele ning analüüsida üht kirjaniku proosakatkendit.

Olümpiaadi lõppvoorus osales 14 õpilast. Kahe vooru tulemuste põhjal tehti kindlaks olümpiaadi võitjad. Esimese järgu diplomi pälvis Jõhvi Gümnaasiumi 12. klassi õpilane Aleksandra Amelina. Teise järgu diplomi sai Anna Jerro Narva Kreenholmi Gümnaasiumi 10. klassist. Kolmanda järgu diplomi vääriliseks tunnistati 11. klassi õppur Alena Fedosova Narva Pähklimäe Gümnaasiumist. Ülikool  autasustas ka eel- ning lõppvooru parimate tööde autoreid.

Olümpiaadi žürii liikmed vene kirjanduse teadur Tatjana Stepaništševa ja dotsent Lea Pild märkisid, et autori valik, kelle looming ei kuulu kooliprogrammi, oli õpilastele pigem huvitav väljakutse kui osalemise takistus. Hinnates õpilaste töid, nõustusid komisjoni liikmed funktsionaalse lugemise ja teksti analüüsi vajalikkusega koolis – just need pädevused loovad võimaluse edukaks toimetulekuks väga mitmel erialal, mis ei pruugi alati olla humanitaaria valdkonnast.

Olümpiaadi korraldamist rahastas Haridus- ja Teadusministeerium ning koordineeris Tartu Ülikooli teaduskool .

Lisateave: Tatjana Stepanishcheva, vene keel võõrkeelena olümpiaadi peakorraldaja, tatyana@ut.ee