Võistlusel „Salakeel“ osalejad näitasid head keeletaju, loovust ja info otsimise oskust

15.–30. aprillini toimus Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinid.ee keskkonnas veebipõhine eesti keele võistlus „Salakeel“. Võistlus oli mõeldud 6.–9. klassi õpilastele. „Salakeele“ eesmärgiks oli tutvustada veebis leiduvaid eesti keele sõnastikke ja muid keelematerjale.

Põnevaid (sala)keeleülesandeid lahendas 836 osalejat. Eesti keeleteadlaste poolt koostatud ülesanded olid nii sõnavara, õigekirja kui ka sõnamuutmise kohta. Näiteks tuli õpilastel veebisõnastike ja tekstikogude abil dešifreerida mõistatusi ja sõnumeid, otsida sünonüüme, tutvuda kentsakate kohanimedega ning uurida laensõnade päritolu.

Väga head keeletaju, loovust ja info otsimise oskust näitas seitse õpilast, kes saavutasid maksimumpunktid. Neile on teaduskool välja pannud auhinnad. Palju oli ka neid osalejaid, keda jäi sajaprotsendilisest tulemusest lahutama üks-kaks punkti.

„Salakeele“ koondtulemused on väljas võistluse lehel. Tulemuste tabelis on avalikustatud üksnes I–III järgu saanud osalejad, täismahus tulemusi ei kuvata. viktoriinid.ee keskkonda sisenedes näevad õpilased oma kohta pingereas. Võistluse juures näeb osaleja iga ülesande kohta saadud punkte, enda pakutud vastust ja õiget vastust.

Võistlusel ei kuulutata välja kohti, vaid kasutatakse järke, sest sama punktisummaga osalejaid on väga palju.
I järk: ei olnud ühtegi viga;
II järk: oli 1 viga;
III järk: oli 2 viga.

Kõigile I–III järgu saanud õpilastele saadame elektroonilised diplomid. Sellega seoses palume kõigil kontrollida viktoriinid.ee keskkonnas kasutajakontoga seotud e-posti aadressi õigsust.

Lisaks loosisime kõige osalejate vahel välja viis lisaauhinda. Seekord naeratas loosiõnn järgmistele õpilastele:

• Agnes Höövelson
  • Helis Otsa
  • Laura Teidearu
  • Liis Musta
  • Tony Richard Hansen

Palju õnne!
Võitjatega võtame ühendust ja lepime kokku auhindade kättetoimetamise viisi.