Autor:
Jonas Erik Laane

Ajaloo õppimist toetav e-viktoriin alustab taas

Esmaspäeval, 4. detsembril algab Tartu Ülikooli teaduskooli ning Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi (EAÜS) veebipõhine ajaloovõistlus Mammut. Sel õppeaastal saavad tasuta viktoriinil osaleda kõik 5.–7. klassi õpilased.

Mammut toimub viies nädal aega kestvas voorus, mis jaotuvad detsembrist aprillini. Küsimused on tänavu loodud vastavalt õppekavale eraldi 5., 6. ja 7. klassile. Võistluse juhend ja käsitletavate teemade nimekiri on avaldatud teaduskooli e-õppekeskuse lehel.

„Veebivõistlus loodi eesmärgiga suurenda õpilastes huvi ja armastust mineviku ning selle uurimise vastu, aga ka pakkuda võimalust enese proovile panemiseks,“ selgitas EAÜS aseesimees Indrek Riigor. Tema sõnul toetab ainevõistlus sellise huvi püsimist väga suurel määral ja aitab niimoodi kaasa noore tervikliku enesemääratluse tekkimisele.

Möödunud õppeaastal oli ajaloovõistlus üle Eesti väga populaarne – kokku osales pea 3000 õpilast 171 koolist. Loe korraldajate ja osalejate muljeid Õpetajate Lehe artiklist.

Viktoriinil osalemiseks vajalik teave

• I vooru saab lahendada 4.–10. detsembrini veebiaadressil viktoriinid.ee.
  • Võistluse alustamiseks tuleb teha veebikeskkonda kasutajakonto või siseneda varem loodud kasutajatunnuse ja parooliga. Eelregistreerumist võistlusel ei ole.
  • Ülesannete lahendamiseks on võistluse alustamise hetkest aega 40 minutit.

Igale voorule järgneval nädalal avaneb osalejatele võistlusele vajutades tagasiside vaade, milles on näha osaleja antud vastused, õiged vastused ja iga ülesande kohta saadud punktid. Õpetajatele avaldatakse tulemusi koolide kaupa nende kirjaliku sooviavalduse põhjal (kelli.hanschmidt@ut.ee).

Osalejatunnistuse saavad vähemalt kolmes voorus osalenud õpilased. Diplomi pälvivad õpilased, kes on kõigis viies voorus osaledes kogunud kokku 91–100% (I järk), 81–90% (II järk) või 71–80% punktidest. Võistluse paremusjärjestus tuuakse välja igas voorus ja viie vooru kokkuvõttes.

Courses news cover

Teaduskooli kursused on koolide seas väga menukad

Põhikooli bioloogiaolümpiaad medalitega

Tartu Ülikooli teaduskool korraldas 2023/24 õppeaastal 17 olümpiaadi

E-viktoriini „Olen rahatark!“ ülesanded on nüüd lahendamiseks avatud

E-viktoriin „Olen rahatark!“ toimub juba täna, 22. mail.