Autor:
/Unsplash

Alanud on rahvusvahelise kliimateadlikkuse olümpiaadi kvalifikatsioonivoor

12.–25. aastased noored on oodatud osalema rahvusvahelisel kliimateadlikkuse olümpiaadil, mida viiakse läbi enam kui 100 riigis. Olümpiaadi veebipõhine kvalifikatsioonivoor on juba alanud ja kestab kuni maikuu lõpuni. Virtuaalsetes voorudes osalemine on tasuta.

Kvalifikatsioonid: registreerimine avatud kuni mai 2023

Kvalifikatsioonivooruks on 25-minutiline veebiviktoriin, mida saab teha lihtsalt ja kiirelt oma arvutis või nutitelefonis. Iga inimene saab viktoriini teha kolm korda ja lisaks üks kord iga soovitatud inimese kohta. Kõik osalejad saavad tunnistuse ja tublimad eripreemia. Kvalifikatsiooniks saavad huvilised valmistuda oma telefonis rahvusvahelise kliimateadlikkuse olümpiaadi viktoriinirakenduse kaudu.

Veerandfinaalid: jaanuar-mai 2023

Olümpiaadi veerandfinaali pääsevad edasi kvalifikatsioonivooru parima 10% hulka kuuluvad õpilased. Veerandfinaal toimub veebis, kestab 25 minutit ja järgib eelnevale voorule sarnast viktoriiniformaati, kuid küsimused on keerukamad.

Poolfinaalid: juuni-august 2023

Poolfinaalis valivad osalejad ühe kolmest probleemipüstitusest, millele vastata. Teemad saadetakse tutvumiseks kümme päeva enne ürituse toimumist, kuid täpne probleemipüstitus selgub alles tegeliku kvalifikatsiooniürituse alguses. Seejärel on 3 tundi aega probleemipüstituse uurimiseks ja essee vormis vastuste kirjutamiseks. Iga meeskonna lahendust hindab ClimateScience’i žürii.

Finaal: september-oktoober 2023

Finaali pääsevad rahvusvahelise kliimateadlikkuse olümpiaadi sada parimat osalejat. Iga finalist saab pronksmedali, 20 parimat saavad hõbemedali ja kümme parimat kuldmedali. Parimate meeskondade vahel jagatakse 15 000 dollari (USD) suurune preemia. Finaalis tuleb osalejatel kirjutada ettepanek, kuidas mõnda olulist kliimaprobleemi lahendada ja neid intervjueerib olümpiaadi žürii. Lõputseremoonia viiakse läbi ÜRO Kliimakonverentsil Dubais (COP) ja seal on parimatel võimalus esitada oma lahendusi suurel laval.

Rahvusvahelisel kliimateadlikkuse olümpiaadil osalemine

Olümpiaadil saab osaleda nii üksi kui kaheliikmelistes meeskondades. Võistlus toimub kolmes vanuserühmas: omavahel võistlevad kuni 16-aastased, 17–20-aastased ja 21-25-aastased noored.

Loe lähemalt
Courses news cover

Teaduskooli kursused on koolide seas väga menukad

Põhikooli bioloogiaolümpiaad medalitega

Tartu Ülikooli teaduskool korraldas 2023/24 õppeaastal 17 olümpiaadi

E-viktoriini „Olen rahatark!“ ülesanded on nüüd lahendamiseks avatud

E-viktoriin „Olen rahatark!“ toimub juba täna, 22. mail.