Autor:
Merilyn Sepp

Alanud on registreerimine matemaatika ja keemia lahtistele võistlustele

Sel õppeaastal toimub sügisene lahtine võistlus matemaatikas 23. septembril ja keemias 30. septembril. Osalema on oodatud koolinoored üle Eesti ja mõlemale võistlusele tuleb registreeruda Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehel.

Matemaatikaülesannete lahendamise lahtisele võistlusele on oodatud osalema kõik Eesti põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased ning välisriikides põhi- või keskharidust omandavad Eesti kodanikud, kes pole sisse astunud kõrgkooli. Käesoleval aastal toimub võistlus kohapealselt Tartus, Tallinnas, Pärnus, Narvas, Kärdlas, Viljandis, Kuressaares ja Kohtla-Järvel.

Võistlusele tuleb registreeruda hiljemalt 16. septembril kell 14 Tartu Ülikooli LimeSurvey keskkonnas.

Tutvu juhendiga matemaatika lahtise võistluse lehel

Keemiaülesannete lahendamise lahtisele võistlusele on oodatud kõik keemiahuvilised koolinoored. Võistlus toimub kahes vanuserühmas: nooremas võistlevad kuni 10. klassi (k.a) õpilased ja vanemas 11.–12. klassi õpilased. Ülesannete tekstid on vastavalt võistleja soovile eesti või inglise keeles. Võistlus toimub veebipõhiselt Tartu Ülikooli Moodle’i õpikeskkonnas kella 10–14. Nelja tunni jooksul saavad osalejad üheksa ülesande hulgast endale sobivaid lahendada.

Osalemiseks tuleb registreeruda 24. septembriks Tartu Ülikooli infosüsteemis.

Keemia lahtise võistluse leht 

3D printimine

Algab 3D printimise väljakutse õpilastele

Targa Tuleviku Tuleproov & KüberNaaskel 2023 finaal

Targa Tuleviku Tuleproov & KüberNaaskel 2023 finaal

Tartu Ülikooli teaduskooli huviring "Kes olen mina?"

Teaduskoolis alustavad sügisel esmaabi ja keemia huviringid