Autor:
Erakogu

Algklassiõpilased said maikuus Jänku-Jutaga nuputada

4.–16. maini toimus Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas matemaatikavõistlus Jänku-Juta. Võistlus oli mõeldud 2.–4. klassi õpilastele ja leidis aset kolmes voorus.

Igas voorus anti väikestele matemaatikasõpradele nuputamiseks kaheksa ülesannet. Neid lahendades said osalejad Jänku-Jutale seltsiks olla mitmesuguste huvitavate tegevuste juures. Kord korjas Juta oma sõpradega jõhvikaid, vahel juhtus ta üle lugema teel sõitvaid autosid või tekkis tuju näha, kui kiirelt ta suudab ümber puu joosta.

Sel aastal sulgusid võistluse kolm vooru üheaegselt, mille tõttu said ka hiljem liitunud õpilased kaasa elada kõikidele Jänku-Juta seiklustele. Igas voorus leidus eri raskusastmega ülesandeid. Lihtsamini tuli osalejatel välja liitmine ja lahutamine, mida rakendati näiteks Jänku-Juta sõprade kokku lugemisel. Kõige keerulisemaks pähkliks osutus järgnev ülesanne:

Jänku-Juta ülesande juures olev joonistus.

Alguses oli jänku Juta tammest 24 hüppe kaugusel. Kõigepealt tegi ta neli hüpet tamme suunas ja seejärel ühe hüppe vastassuunas. Siis uuesti neli hüpet tamme suunas ja jälle ühe hüppe vastassuunas. Ja nii jätkas Juta hüppamist, tehes kordamööda kõigepealt neli hüpet tamme suunas ja siis ühe hüppe vastassuunas.

Õige vastus on 38.

Kuna sama punktisummaga osalejaid on väga palju, kasutatakse koondtulemuste tabelis kohtade asemel järke. I järk: 0 viga, II järk: 1 viga, III järk: 2 viga. Tubli tulemuse said õpilased, kel esines kõigi kolme vooru jooksul kokku 3–5 viga.

Vaata paremusjärjestust

Kõigile tabelis esile toodud õpilastele saadame elektroonilise diplomi. Ühtlasi jagame nende vahel tänavu välja viis auhinda. Õnnelikeks võitjateks osutusid loosi tahtel: Grethel Paju (Järva-Jaani Gümnaasium), Silver Kasari (Tartu Erakool), Rahel Ornefeldt (Pärnu Mai Kool), Hanna Victoria Roots (Tallinna Rahumäe Põhikool) ja Ardo Paas (Elva Gümnaasium). Soovime teile palju õnne ja võtame peagi ühendust.

Jänku-Juta ülesannete kallal saavad kõik huvilised pingevabalt nuputada Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide harjutusväljakul. Iga ülesande juures saab õige vastuse kohe teada.

Soome keele olümpiaad 12.04

Soome keele olümpiaadil arutlesid võistlejad väikekeelte tuleviku üle

Eesti 71. füüsikaolümpiaad

Selgusid Eesti 71. füüsikaolümpiaadi lõppvooru tulemused