Autor:
Pixabay

Detsembris algab uus ajaloovõistlus 5.–6. klasside õpilastele

Tartu Ülikooli teaduskool viib koostöös Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsiga läbi uut veebipõhist ajaloovõistlust „Mammut“. Esimene voor toimub 5.–11. detsembrini ja osalema on oodatud kõik 5.–6. klasside õpilased. Osavõtt on kõigile tasuta.

Võistlus leiab aset teaduskooli viktoriinide keskkonnas, kuhu tuleb enne võistluse alustamist logida sisse või luua endale kasutajakonto. Kokku on võistlusel viis vooru, millest esimeses saavad õpilased 40 minuti jooksul lahendada 15 ajaarvamise teemal põhinevat ülesannet. Ülejäänud neljas voorus võetakse luubi alla ajalooallikad, arheoloogia, arhiivid ja muuseumid ning ajaloo algus.

Paremusjärjestus tuuakse välja igas voorus ja viie vooru kokkuvõttes. Võistluse formaat lubab osalejatel liituda võistlusega mistahes voorust või osaleda vaid mõnes voorus. Peale iga vooru lõppemist avaneb igale osalejale võistlusele vajutades tagasiside vaade, milles on näha iga ülesande kohta saadud punktid, enda pakutud vastused ja ka õiged vastused.

Diplomid jagatakse välja viie vooru kokkuvõttes:

• I järgu diplom 91 – 100% viie vooru punktidest;
  • II järgu diplom 81 – 90% viie vooru punktidest;
  • III järgu diplom 71 – 80% viie vooru punktidest.

Kõik vähemalt kolmes voorus osalenud võistlejad saavad osalejatunnistuse.

Koolidele jagatakse oma õpilaste osaluse kohta teavet e-posti teel. Sooviavaldused võtab vastu teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist Kelli Hanschmidt (kelli.hanschmidt@ut.ee).

Hanschmidti sõnul sündis ajaloo-teemalise veebivõistluse idee juba möödunud õppeaastal, kuna seni on suurem osa teaduskooli viktoriinide lehel leiduvast olnud loodus- ja täppisteadustel põhinev. „Võistlusi leidub ka neile, keda huvitavad keeled või riigikaitse, kuid suurematest valdkondadest oli välja jäänud ajalugu,“ selgitas ta. Ajaloohuviliste rõõmuks sai viktoriin tänavu reaalsuseks ja Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi poolt koostatud küsimused jäävad ootama nutikaid lahendajaid.

Võistluse täismahus juhendit saab lugeda teaduskooli e-õppekeskuse lehel.

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj noorema rühma I koht Tallinna Reaalkoolist

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj tõi Eesti võistkonnale suurepärase tulemuse

Eesti esindajad Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadil

Euroopa tüdrukute matemaatikaolümpiaadil lahendati keerulisi ülesandeid ja tutvuti Gruusia kultuuriga