Autor:
Hannes Jukk

Eesti õpilastel läks Soome põhikoolide matemaatikaolümpiaadil taas väga hästi

19. jaanuaril toimunud Soome põhikoolide matemaatikaolümpiaadil saavutasid Tallinna Reaalkooli õpilased Jasper Vähk ja Ralf Maapalu suurepärased tulemused, vastavalt I koha ja III koha. Õpilasi juhendasid Helen Kaasik ja Liivi Kõss.

Matemaatikaolümpiaad on osa suuremast sündmusest, kus lisaks toimuvad võistlused ka füüsikas, keemias ning informaatikas. Võistlus on pika traditsiooniga, järgmisel aastal korraldatakse seda juba 70. korda. Konkurents lõppvooru saamiseks on tugev, sinna pääseb 20 osalejat.

Sel korral jaotus võistlus kolmeks osaks, esimesed kaks kestsid 30 minutit ja nendes tuli lahendada kiiruse peale kergemaid ülesandeid. Kolmas osa kestis 1 tund, ülesanded olid sellevõrra keerulisemad: õpilastel tuli kasutada loovamat lähenemist ja oma lahenduskäiku põhjendada. Kokkuvõttes olid Eesti osalejate sõnul ülesanded lihtsad ja aega nende täitmiseks piisavalt.

Päevaprogrammi kuulusid ka ühine lauamängude mängimine ning Helsingi ülikooli professori loeng integraalide ja diferentsiaalvõrrandite teemal. Järgmisel päeval toimus auhindade jagamine ajaloolises Linus Torvaldsi (Linuxi asutaja) auditooriumis Kumpulas, kus peeti tänukõne ja võeti sündmus kokku.

Lisaks võistlustele korraldasid osalejad omale kultuuriprogrammi: käidi mitmes muuseumis, jalutati linna peal ja veedeti lõbusasti aega. Eestit esindanud osalejad jäid võistluse korralduse ja reisiga kokkuvõttes rahule.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldab Tartu Ülikool teaduskool. Õpilastega oli kaasas Tartu Ülikooli matemaatika didaktika nooremlektor Hannes Jukk.

Teaduskool tänab juhendajaid ja soovib osalejatele õnne.

Vaata lahendatud ülesandeid

GALERII: Soome põhikoolide matemaatikaolümpiaad 19.01.2024

Põhikooli bioloogiaolümpiaad medalitega

Tartu Ülikooli teaduskool korraldas 2023/24 õppeaastal 17 olümpiaadi