Autor:
Tartu Ülikooli teaduskool

Iseseisvuspäeva eel toimub veebipõhine lingvistikaviktoriin

Rahvusvahelisel emakeelepäeval, 21. veebruaril 2023 toimub neljandat aastat järjest veebipõhine lingvistikaviktoriin Kiil. Osalema on oodatud kõik keelehuvilised õpilased 5.–8. klassidest.

Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas toimuval viktoriinil tuleb 30 minuti jooksul lahendada ülesandeid erinevate maailma keelte kohta. Eelteadmisi ühestki keelest pole seejuures vaja.

Ülesannete lahendamise kellaaja ja koha saab iga õpilane, kool või klass ise valida, see peab vaid jääma vahemikku 8.00–22.00. Eelregistreerumine pole võistlusest osavõtuks vajalik. Viktoriini paremusjärjestus selgitatakse välja klasside kaupa.

Kiili ülesannete lahendamisel tuleb ka sel aastal kasuks hea keelevaist, nutikus ja loogiline mõtlemine. „Viktoriini kaudu soovime õpilastele näidata, milliseid keeli maailmas leidub. Tänavu tutvustame ka mitut omapärast kirjasüsteemi,“ selgitab ülesannete koostamisel osalenud keeleteadlane Miina Norvik.

Varasemalt toimunud viktoriinide ülesandeid saab lahendada Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonna arhiivis. Ülesannete autorid on Tartu Ülikooli keeleteadlased Külli Prillop ja Miina Norvik.

Tutvu viktoriini korraldusliku infoga Tartu Ülikooli teaduskooli e-õppekeskuse lehel.

Courses news cover

Teaduskooli kursused on koolide seas väga menukad

Põhikooli bioloogiaolümpiaad medalitega

Tartu Ülikooli teaduskool korraldas 2023/24 õppeaastal 17 olümpiaadi

E-viktoriini „Olen rahatark!“ ülesanded on nüüd lahendamiseks avatud

E-viktoriin „Olen rahatark!“ toimub juba täna, 22. mail.