Autor:
Pexels

Tulemas on „Matemaatika panganduses“ õppepäevad gümnasistidele

2023/2024. õppeaastal korraldab Tartu Ülikooli teaduskool koostöös Swedbankiga „Matemaatika panganduses“ õppepäeva 18. jaanuaril Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis ja 25. jaanuaril Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis. Oodatud on kõik 10.–12. klasside õpilased.

Õppepäevadel räägitakse reaalteaduste olulisusest panganduse kontekstis. Swedbanki erinevate ametikohtade esindajad annavad ülevaate oma igapäevatööst ja jagavad kogemusi matemaatikateadmiste kasutamise kohta läbi päriseluliste praktiliste ülesannete.

Käsitletavate teemade hulka kuuluvad tänavu rahatarkus ja investeerimine, ettevõtlusega alustamine ning andmeteadus. Õppepäeva teises pooles juhendavad Tartu Ülikooli üliõpilased töötube, milles tuleb juttu liisingu ja laenu intressist, euribori mõjust ning inflatsioonist.

Täpsemalt loe siit

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj noorema rühma I koht Tallinna Reaalkoolist

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj tõi Eesti võistkonnale suurepärase tulemuse

Eesti esindajad Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadil