Autor:
Ahto Truu

Kopra finaalis lahendati ülesandeid tekstitöötlusest tabelarvutusteni

Möödunud pühapäeval, 5. veebruaril toimus Tartus üldhariduskoolide õpilastele mõeldud informaatikaviktoriini Kobras lõppvoor, kuhu olid kutsutud novembris toimunud võistluse eelvoorus eduka tulemuse saavutanud õpilased.

Tartu Ülikooli Delta õppehoones toimunud võistlusel osales 42 õpilast benjaminide (kuni 8. klass), 23 õpilast juunioride (9.–10. klass) ja 23 õpilast seenioride (11.–12. klass) vanuserühmades. Lõppvooru kutsuti õpilased, kes jõudsid novembris veebi vahendusel peetud eelvooru 4793 osavõtja hulgast edasi.

Nii eelvoorus kui ka finaalis pakuti lahendamiseks ülesandeid paljudest informaatika valdkondadest: tekstitöötlusest, tabelarvutusest, loogikast, arvutitega seotud matemaatikast ning informatsiooni mõistmisest ja tõlgendamisest üldisemalt. Lisaks ülesannete lahendamisele said finalistid osaleda infoturbe töötoas ja kuulata ettekannet isejuhtivatest autodest.

I järgu tulemuse pälvis benjaminide vanuserühmas Saue Gümnaasiumi 6. klassi õpilane Mona Ojamäe. Juunioride hulgas jagasid esimest kohta viis õpilast: Ats Uder Võru Gümnaasiumi 10. klassist, Rami Sepp Tallinna Reaalkooli 10. klassist ning Hannes Artur Semper, Luisa Kuusik ja Maarja Katherine Link Gustav Adolfi Gümnaasiumi 10. klassist. Seenioride vanuserühmas tulid esikohale Tallinna Reaalkooli õpilased: 11. klassist Karl-Ustav Kõlar ja 12. klassist Henri Peterson.

Äramärgitud õpilaste õpetajad: Ave Mitt (Saue Gümnaasium), Krista Kõlli-Raud (Võru Gümnaasium), Kristi Salum (Gustav Adolfi Gümnaasium), Kailit Taliaru (Tallinna Reaalkool) ja Jaagup Kippar (Tallinna Reaalkool).

Kopra täismahus tulemused ja ülesanded koos lahendustega on esile toodud võistluse kodulehel.

Võistlust korraldavad igal õppeaastal Tartu Ülikooli teaduskool ja Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut. Auhinnalauda ja võistluse läbiviimist toetasid tänavu Nortal, Bondora ja SEB Pank.

Courses news cover

Teaduskooli kursused on koolide seas väga menukad

Põhikooli bioloogiaolümpiaad medalitega

Tartu Ülikooli teaduskool korraldas 2023/24 õppeaastal 17 olümpiaadi

E-viktoriini „Olen rahatark!“ ülesanded on nüüd lahendamiseks avatud

E-viktoriin „Olen rahatark!“ toimub juba täna, 22. mail.