Autor:
Erakogu

Nädalavahetusel võistlesid matemaatikaolümpiaadi tublimad 7.–8. klassidest

Tartu Ülikooli Delta õppehoones toimus 27.–28. mail vabariikliku matemaatikaolümpiaadi lõppvoor 7.–8. klasside õpilastele. Mainitud klassidest said üle Eesti korraldatud piirkonnavooru 58 tublimat enda teadmised teineteise vastu proovile panna juba teist aastat.

Lõppvooru esimesel päeval toimus avatseremoonia ja ülesannete lahendamine. Õpilased lahendasid kohapeal viis matemaatika eri teemasid puudutavat ülesannet, mis nõudsid koolis õpitud teadmiste loomingulist kombineerimist. Õhtuses programmis pakkus vahvaid elamusi Tartu Ülikooli füüsika instituudi koolifüüsika keskuse juhataja Kaido Reivelti teadusteater.

Järgneval hommikul said õpilased soovi korral vaidlustada oma tulemust. Nädalavahetus lõppes olümpiaadi lõputseremooniaga, millele eelnes tulevikku vaatav Tartu Ülikooli masinõppe kaasprofessori Meelis Kulli huviloeng „Tehisintellekt ja matemaatikaolümpiaadid“.

Võistlusel pälvisid I järgu diplomi 7. klassi õpilaste hulgas parima tulemuse saanud Kristjan Lepp Ülenurme Gümnaasiumist ning 8. klasside arvestuses esikohta jagama jäänud Tallinna Reaalkooli õpilased Jasper Vähk ja Eero Elbrecht. Täismahus tulemused on avalikustatud Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehel.

Viimasel kahel aastal on lisaks tavapärasele matemaatikaolümpiaadi lõppvoorule, kus osalevad 9.–12. klasside õpilased, korraldatud eraldi lõppvõistlust ka piirkonnavooru noorematele osalejatele. Eesmärgiks on varakult anda 7.–8. klasside õppuritele kõrgetasemelisel võistlusel osalemise kogemus.

Kohapealne võistlusolukord hõlmab palju uut – näiteks raskemaid nuputamisülesandeid ja žüriilt reaalajas tagasiside saamist. Üheks inspiratsiooniallikaks matemaatikaga edasi tegelemisel on samuti vaba aja programmi raames ära nähtud huviloengud ja esinemised.

Eesti matemaatikaolümpiaadi lõppvooru 7.–8. klassi õpilastele toetasid SA Solenum ja Cybernetica AS ning korraldas Tartu Ülikooli teaduskool koostöös Eesti matemaatikaolümpiaadi žüriiga.

GALERII: Eesti matemaatikaolümpiaadi lõppvoor 7.–8. klasside õpilastele

Lingvistikaolümpiaad 2024 lõppvoor

Mwangwego kirjast Austraalia ohustatud põliskeelteni – lingvistikaolümpiaadi lõppvoor 2024

Euroopa eksperimentaalteaduste olümpiaad EOES 2024