Autor:
Andreas Eerik

Nädalavahtusel autasustati esimeste teaduskooli medalitega informaatikaolümpiaadi võitjaid

Nädalavahtusel toimunud olümpiaadile kutsuti 40 osalejat eri vanuseastmetes, kes kutsuti lõppvooru lahtise võistluse ja eelvooru tulemuste põhjal. Lõppvoor toimus Tartu Ülikooli Delta hoones. Võistlus toimus 10. veebruaril, kus viie tunni jooksul pidi etteantud ülesanded ära lahendama. Seejärel toimus ülesannete analüüs, järgmisel päeval apelleerimine, huviloengud ja pidulik lõpetamine. 

Ülesandeid oli sel aastal paljudel teemadel. Kõige raskemaks ülesandeks osutus ootuspäraselt gümnaasiumirühma viimane ülesanne, kus võistleja programm pidi etendama mustkunstnikku, kes seotud silmadega arvab ära tema ette astunud peokülalise isiku. Kui kõigis teistes ülesannete sai vähemalt üks osaleja maksimutulemuse, siis selles ülesandes ei teeninud keegi rohkem kui 75% punktidest. Žürii ootustest raskemaks harjutuseks kujunes põhikooli rühma viimane ülesanne, milles oli vaja sõnad järjestada nii, et iga järgmine algaks sama tähega, millega eelmine lõppes.

Auhindu jagati kolmes põhikategoorias: põhikool, algajad ehk need, kes pole varem informaatikaolümpiaadi lõppvoorus punkte kogunud ja gümnaasium. Lisaks anti välja ka teisi auhindu, näiteks häkkeri punktide eest, eriauhind parimale maakooli osalejale ja Laisa Programmeerija eriauhind. Viimaks loositi üllatusauhinnad, kusjuures selleks kasutati spetsiaalset valemisüsteemi. 

Põhikooli arvestuses saavutas I järgu Tartu Kesklinna Kooli 9. klassi õpilane Jaan Kannel, II järgu saavutasid Ülenurme Gümnaasiumi 8. klassi õpilane Kristjan Lepp ja Tartu Erakooli 9. klassi õpilane Karl Markus Konstabel, III järgu saavutas Võru Kreutzwaldi kooli 8. klassi õpilane Helir Hoop.

Gümnaasiumi arvestuses pälvis I järgu Nõo Reaalgümnaasiumi 10. klassi õpilane Kaarel Toomet, II järgu pälvis Ralf Robert Paabo Hugo Treffneri Gümnaasiumist, III järgu saavutasid Jaan Artur Viirsalu Hugo Treffneri Gümnaasiumist ja Arthur Harri Jaakko Antila, Oskar Märtin, Pärtel Arula Tallinna Reaalkoolist. 

Täismahus Eesti informaatikaolümpiaadi lõppvooru tulemused ja ülesanded on avaldatud teaduskooli kodulehel. 

Olümpiaadi autasustamisel anti põhikooli ja gümnaasiumirühna võitjatele teaduskooli uhiuued medalid, neid jagas Rebeka Kuik, kes on teaduskooli medalikonkursi võitja. Rebeka, kes osales oma disainiga medalikonkursil, nägi valminud medaleid esimest korda. Ta oli tulemusega väga rahul ja valis mälestuseks endale välja lemmikmedali. 

Parimatele panid auhinnad välja teaduskool ja Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut. Parimatel võistlejatel on võimalus tulla täiendavatele õppesessioonidele ja valikvõistlustele, et esindada Eestit Balti informaatikaolümpiaadil, Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadil, Euroopa juunioride olümpiaadil, ülemaailmsel informaatikaolümpiaadil ja esmakordselt toimuval rahvusvahelisel tehisintellekti olümpiaadil. 

Informaatikaolümpiaadi toetasid sel õppeaastal Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut ning Haridus- ja Teadusministeerium. Võistluse korraldust koordineeris Tartu Ülikooli teaduskool.

 

 

Usundiolümpiaadi lõppvooru kuldmedalite omanikud

Usundiõpetuse olümpiaadi lõppvoorus arutlesid võistlejad maailmavaadete ja religioonide üle muutuvas maailmas

Vene keel võõrkeelena olümpiaad

Selgunud on vene keel võõrkeelena olümpiaadi lõppvooru tulemused

Matemaatikaolümpiaadi lõppvooru I järgu medalistid

Matemaatikaolümpiaadi lõppvooru ülesanded osutusid oodatust keerulisemaks