Autor:
Greg Rosenke, Unsplash

Novembris toimub matemaatikaolümpiaad lihtsustatud tasemel 4.-8. klassidele

9. novembril kell 10–13 korraldatakse Urvaste Koolis matemaatikaolümpiaad põhikooli lihtsustatud riikliku õppekava lihtsustatud tasemel õppivatele 4.–8. klasside õpilastele. Viiendat korda toimuv olümpiaad saab teoks koostöös SA Võrumaa Arenduskeskusega.

Olümpiaadi eesmärgiks on õpilastele arengukohase pingutust nõudva kogemuse võimaldamine. Samuti neile väljaspool harjumuspärast keskkonda kohanemise ja enesega toime tulemise õpetamine ning soorituse eest tunnustamine. Olümpiaadi korraldus lähtub iga konkreetse lapse vajadustest. Enne olümpiaadi algust saab iga õpetaja korraldajatele selgitada, milliseid eritingimusi laps vajab.

„Peame tähtsaks, et idee levib üle kogu Eesti ja rõõmustame, et  matemaatikaolümpiaadidel lihtsustatud õppes on osalenud Võrumaa, Valgamaa, Tartumaa ja Lääne-Virumaa koolide õpilased,“ sõnas Urvaste Kooli direktor Jaanika Käst.

2022. aasta suvel nimetati olümpiaad aasta haridusteoks nii Võrumaal kui ka Valgamaal. Sama aasta sügisel oli tegu arvatud Eestimaa aasta haridusteo kategoorias kolme nominendi hulka.

Courses news cover

Teaduskooli kursused on koolide seas väga menukad

Põhikooli bioloogiaolümpiaad medalitega

Tartu Ülikooli teaduskool korraldas 2023/24 õppeaastal 17 olümpiaadi

E-viktoriini „Olen rahatark!“ ülesanded on nüüd lahendamiseks avatud

E-viktoriin „Olen rahatark!“ toimub juba täna, 22. mail.