Autor:
Silver Gutmann

Novembris toimub seksuaalhariduse teemaline e-viktoriin kooliõpilastele

13.–19. novembrini toimub veebikeskkonnas viktoriinid.ee seksuaalhariduse teemaline inimeseõpetuse e-viktoriin „Suudlev Tartu“, mida korraldab Tartu Ülikooli teaduskool. Võistelda saab kolmes vanuserühmas: 5.–6., 7.–9. ja 10.–12. klass.

Ülesandeid leidub nii inimeseõpetuse kooliprogrammist, seksuaaltervisest, aga ka noorte igapäevastest suhetest ja situatsioonidest. Küsimused on koostatud Inimeseõpetuse Ühingu poolt, lisaks on konsulteeritud ka erinevate teiste valdkonna ekspertidega.

Inimeseõpetuse Ühingu juhatuse liikme Inga Otsa sõnul leidub ülesannetes näiteid nii koolikogemusest kui ka lastelt endilt kuuldu põhjalt. „Küsimused on koostatud noortesõbralikul moel, kus olulisel kohal oli ka noorte släng ja tänapäeva sotsiaalmeedia mõjutused,“ lisas Otsa.

Viktoriinil osalemiseks vajalik teave:

• Viktoriin on kõigile avatud 13.–19. novembrini aadressil viktoriinid.ee.
  • Võistluse alustamiseks tuleb veebikeskkonda luua kasutajakonto või siseneda varem loodud kasutajatunnuse ja parooliga. NB! Eelregistreerumist võistlusel ei ole.
  • Ülesandeid saab võistluse alustamise hetkest lahendada 45 minuti jooksul.
  • Viktoriini lõppedes (alates 20. novembrist) näevad õpilased viktoriini keskkonnas oma tulemusi koos kommentaaride ja selgitustega. Õpetajatele avaldatakse tulemusi koolide kaupa nende kirjaliku sooviavalduse põhjal (kelli.hanschmidt@ut.ee).

Enne võistluse alustamist tuleb veenduda, et viktoriinikeskkonda sisestatud andmed on õiged.

Viktoriin on osa Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluva projekti „Suudlev Tartu“ noortele suunatud haridusprogrammist. Loe lähemalt projekti lehelt.

Projekti toetab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Erasmus+ programmist. Viktoriinil käsitletavad teemad kujunesid koostöös projekti rahvusvaheliste partneritega Maltalt, Tšehhist ja Taanist.

Rahvusvaheline seksuaalhariduse teemaline konverents "Esimene suudlus"

Tulemas on rahvusvaheline seksuaalhariduse teemaline konverents

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj noorema rühma I koht Tallinna Reaalkoolist

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj tõi Eesti võistkonnale suurepärase tulemuse