Autor:
/Unsplash

Oktoobris algab teaduskoolis esmaabi huviring põhikooliõpilastele

Tartu ja lähiümbruse 6.–7. klasside õpilastele toimub taas esmaabi huviring „Aita aidata!“. Huviringis on võimalik erinevate situatsioonide läbimängimise kaudu õppida rakendama õigeid esmaabivõtteid. Esimest korda saadakse kokku 4. oktoobril Tartu Ülikooli teaduskooli seminariruumis (Uppsala 10, Tartu).

12 nädala jooksul saavad õpilased omal käel läbi harjutada näiteks spetsiaalse nuku peal elustamist, põletushaavade ravimist, uppunud kannatanu abistamist ja erinevaid sidumise tehnikaid. Kokkusaamised hakkavad toimuma üle nädala kolmapäeviti kell 17.00–18.30.

„Eesmärk on pakkuda noortele ühte väga vinget huviringi, kus neil oleks võimalik omal käel läbi harjutada erinevaid esmaabi nippe ja trikke,“ selgitab huviringi juhendaja, Tartu Ülikooli arstiteaduse 4. kursuse tudeng Laura Pau. Huviringi kaudu soovib ta suurendada noorte teadlikkust esmaabivõtetest, et nad saaksid vajadusel kiiresti abistada nii ennast kui ka lähedasi.

Huviringiga saab liituda piiratud arv õpilasi. Osalemiseks tuleb õpilasel registreeruda Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehel. Osalustasu terve ringi eest on 30 eurot.

Registreeri end siin

Courses news cover

Teaduskooli kursused on koolide seas väga menukad

Põhikooli bioloogiaolümpiaad medalitega

Tartu Ülikooli teaduskool korraldas 2023/24 õppeaastal 17 olümpiaadi

E-viktoriini „Olen rahatark!“ ülesanded on nüüd lahendamiseks avatud

E-viktoriin „Olen rahatark!“ toimub juba täna, 22. mail.