Autor:
Pixabay

Öökull ootab 4.–6. klasside matemaatikahuvilisi nuputama

Eesti koolide 4.–6. klasside õpilased on jaanuarikuu jooksul oodatud lahendama veebis uusi Öökulli nuputamisülesandeid. Öökulli abil saavad õpilased tutvuda põnevate olukordadega ja valmistuda ette matemaatikavõistlusteks.

Käesoleval õppeaastal toimub Öökull kolmes voorus, millest esimene algab 12. jaanuaril, teine 19. jaanuaril ja kolmas 26. jaanuaril. Igas voorus saavad õpilased 45 minuti jooksul lahendada 5 kahest küsimusest koosnevat ülesannet, mis on pärit 4.–6. klassi matemaatikaolümpiaadilt.

Ülesannete lahendamine toimub Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas. Iga vooru lõpus saavad õpilased keskkonnas oma vastuseid ja lahendusi võrrelda Öökulli omadega.

Tartu Ülikooli teaduskooli öökulli nuputamisülesannete kujundus.

„Tegemist ei ole võistlusega, vaid pigem võimalusega meeldivaks ajaveetmiseks väikeste matemaatiliste avastustega,“

Tartu Ülikooli teaduskooli matemaatikaõppe peaspetsialist Maksim Ivanov

Öökull on loodud eesmärgiga pakkuda õpilastele võimalust tutvuda matemaatika võimalustega pingevabas keskkonnas.

Auhindu ega diplomeid Öökulli raames ei jagata, kuid kolme vooru kokkuvõttes silmapaistva tulemuse saavutanud õpilase meiliaadressile saadetakse osalemistõend koos saadud punktide arvuga.

Öökulli 3. vooru lõpuni on jäänud
Quiz news cover

Viktoriinide keskkond kogub üha enam populaarsust

Courses news cover