Autor:
Andreas Eerik

Õpilaste teadusfestival tõi Ahhaasse andekad noored

9.-10. aprillil toimus Ahhaa teaduskeskuses Õpilaste teadusfestival. Suursündmus toimub igal kevadel, kuhu tulevad kokku noored, haridustöötajad, teadushuvilised ja paljud teised. Eesmärgiks on suunata avalikkuse tähelepanu teadusele ja noorte olulisusele selles.  

Image
Õpilaste teadusfestival Ahhaas

Kahe päeva jooksul oli osalistel võimalus tutvuda noorte uurijate posterettekannetega, mis valmisid uurimustöö esitlemiseks. Lisaks oli võimalik kuulata inspireerivaid ettekandeid ja osaleda töötubades, mis suurendasid noorte uudishimu teaduse vastu. 

Nii noored kui ka vanemad tutvusid teaduse populariseerijatega, vahvaid tegevusi jagus kõigile. Teaduskooli nurgas sai nuputada: meisterdada paberkuubikukuid, lasta loovus valla joonistamisega ning tutvuda teaduskooli ja Tartu Ülikooli võimalustega.

Teaduskool jagas välja eripreemiad järgmistele töödele: 

Põhikooliastmes: Lauamäng "Vabaduse tee", autor Helyana Kakko Are Kooli 9. klass. Tegemist on väga põhjaliku loovtööga, mille tulemusena valmis kaasahaarav lauamäng olulisemate sündmustega Eesti Vabariigi taasiseseisvumisest. Preemiaks andis teaduskool 200€, uurimisgeeniuse pusa ja kutse kohtuma Tartu Ülikooli teadlasega.  

Gümnaasiumiastmes: Müüonvoo sõltuvus kõrgusest, autor Saskia Põldmaa Tallinna Reaalkooli 11. klass. Uurimus on kõrgel tasemel ja väga põhjalik ka esitlus oli enesekindel ja innustas teema kohta rohkem uurima. Lisaks on Saskia Põldmaa osalenud väga paljudel olümpiaadidel, sh edukalt ka rahvusvahelistel olümpiaadidel. Hiljuti võitis Saskia füüsikaolümpiaadil I koha. Preemiaks andis teaduskool 200€, uurimisgeeniuse pusa ja kutse kohtuma Tartu Ülikooli teadlasega.

Üleriigilised tulemused ja auhinna saajad leiad siit

Põhikooli bioloogiaolümpiaad 2024

Selgunud on põhikooli bioloogiaolümpiaadi lõppvooru tulemused

Baltimaade informaatikaolümpiaad 2024

Pronksmedalid Balti informaatikaolümpiaadilt

Loodusteaduste olümpiaadi lõppvoor Tartus

Loodusteaduste olümpiaadil uurisid võistlejad piima, piimatooteid ja taimseid jooke