Osale ülikooli orienteerumisnädalal ning avasta Tartut ja ülikooli!

Ülikool ootab 19.oktoobrist–1. novembrini kõiki töötajaid, üliõpilasi, vilistlasi ja nende peresid Tartu linna orienteeruma. Kas tunned ülikooliga seotud hooneid ja paiku ning tead, mis asus nendes kohtades aastaid tagasi? Tule liikuma ja saad teada!

Tartu Ülikooli õppejõud Taavi Pae on koos MTÜ-ga Seiklushunt välja mõelnud ülikooli ajalooliste hoonete teemalise orienteerumisraja. Orienteerumisrada on jõukohane kõigile, kontrollpunkte võid läbida endale meelepärases järjekorras ja aega ei võeta. Terve raja rahulikus tempos läbimiseks tuleks arvestada umbkaudu poolteist tundi. Kui kogu rada korraga läbida ei jõua, saad avastamata kontrollpunkte otsima minna omale sobival ajal terve nädala jooksul. Raja läbimiseks vajad nutitelefoni, kaarti ja head tuju.

Kuidas orienteerumine välja näeb?

• Prindi kaart või haara see kaasa ülikooli peahoone (Ülikooli 18), Delta keskuse õppe- ja teadushoone (Narva mnt 18), Biomeedikumi (Ravila 19) või Vanemuise 46 õppehoone valvelauast. Soovi korral saad kaardi ka nutitelefoni laadida
  • Enne rajale minekut tutvu leppemärkide süsteemiga.
  • Rajal on kokku 28 kontrollpunkti, mida võib läbida endale sobivas järjekorras.
  • Kontrollpunkti  jõudes pildista seal olevat ruutkoodi. Selleks laadi oma telefoni ruutkoodi (QR-koodi) lugemise rakendus või kontrolli, kas telefonikaameral on vajalik funktsioon olemas.
  • Rada kulgeb majade vahel, tänavatel, rohealadel jm avalikus ruumis. Ole liikluses ettevaatlik! Pane tähele, et mitmest orienteerumisrajal ette tulevast objektist (nt kõrged aiad, müürid, lillepeenrad või hekid) ei tohi otse üle minna. Samuti on keelatud siseneda eramajade või asutuste hoovidesse, kui need on tähistatud vastava leppemärgiga. Keeldu tähistavad märgid tunned kaardil ära jämeda musta joone (aed, müür) ning samblarohelise värvuse järgi.

Kes võidab?

Kõik võidavad! Eesmärk ei ole läbida rada kõigist teistest kiiremini, vaid tunda rõõmu värskes õhus liikumisest. See on kogu ülikoolipere tervisespordiüritus, mille lõpus loositakse kõigi osalenute vahel välja ka hulk toredaid meeneid. Selleks, et loosiõnn võiks naeratada just sulle, anna meile teada, et käisid orienteerumas. Kui raatsid, jaga pilti toredast hetkest orienteerumisrajal ka Facebookis sündmuse lehel.

Põnevuse lisamiseks laadi telefoni ka rakendus Ajapaik, mis näitab ajaloolisi pilte ja pakub mugavat võimalust vanadel piltidel kujutatud vaateid üle pildistada.

NB! Jälgi ürituse teavet Facebookis.

Palume kõigil liikumisnädalal osalejatel hoida enda ja teiste tervist: käituda vastutustundlikult, võimaluse korral hoida vahet ja liikuda hajutatult.

Lisateave: Sirli Urbas, Tartu Ülikooli personalikoolituse spetsialist, 737 5194, sirli.urbas@ut.ee