Raili Vilt sai presidendi reaalteaduste eripreemia

Täna anti presidendi kantseleis üle presidendi kultuurirahastu 2016. aasta preemiaid. Reaalteaduste eripreemia pälvis TÜ teaduskooli matemaatikametoodik Raili Vilt.

"Raili tegemistel on olnud uskumatult suur mõju: tänu Raili loodud ja juhendatud põhikooli matemaatikakursustele on varajase hoo sisse saanud sajad või koguni tuhanded lapsed, kes oma hilisemates õpingutes ja karjäärivalikutes tunnevad omandatud rangest ja loogilisest mõtlemisest suurt tuge," sõnab TÜ teaduskooli direktor Mihkel Kree.

„Matemaatikaülesannete lahendamine pakub rõõmu,“ ütleb Raili Vilt, kui ta räägib enda veetud ja õpilaste seas vaieldamatult populaarsemast matemaatikavõistlusest Känguru. Soov teha matemaatikat mänguliseks ja lastele põnevaks on juhtinud kogu Raili matemaatikaalast tegevust.

Tema vedamisel toimuvad Eestis veel matemaatikavõistlus Nuputa. Igal aastal panustab Raili matemaatikaolümpiaadi toimumisse. Paljude aastate jooksul on Raili toimetanud Nupuvere veebilehte, koostades sinna ka matemaatikaülesandeid. Mainimata ei saa jätta ka seda, et Raili on loonud hulgaliselt väärtuslikke õppematerjale.

Õpilaste seas on tuntud Raili juhitud matemaatikakursused "Huvitavad arvud" ja "Ettevalmistus matemaatikaolümpiaadiks I, II", kus pööratakse erilist rõhku tõestamistele ja loogilisele arutlusele, mis loob õpilastele edaspidiseks väga tugeva vundamendi reaalainetega süvitsi tegelemisel.

Kolleegide jaoks on Raili hinnatud oma lakkamatu püüdlusega asjade parendamise poole, pöörates tähelepanu igale detailile, jäädes samas vastutulelikuks ja rõõmsameelseks.

Palju õnne!

Kolleegide nimel: Marek Järvik, marek.jarvik@ut.ee, 7375889