Autor:
Erakogu

Selgunud on bioloogiaviktoriini „Siniroheline maa“ tulemused

Aprillikuu jooksul osalesid 6.–9. klasside loodushuvilised õpilased veebivõistlusel „Siniroheline maa“. Kolme nädala vältel lahendasid tublid loodusetundjad erinevaid ülesandeid, mille seas oli nii taime- ja loomariiki kui ka inimest ja teda ümbritsevat keskkonda puudutavaid küsimusi.

Juba 4. korda korraldatud bioloogiavõistlust uudistas tänavu kokku 427 huvilist 76 koolist üle Eesti. Kõige rohkem osaleti Pärnu Vanalinna Põhikoolist: ülesandeid lahendas 106 õpilast. Võistluse kõigis kolmes voorus osalenud 159 õpilastest saavutas parima tulemuse Silvia Nafthal Gustav Adolfi Gümnaasiumi 8. klassist. Tema järel jäid napilt teisele kohale Laura Mellik Ääsmäe Põhikooli 8. klassist ja kolmandale Krita Kilumets Kuressaare Hariduse Kooli 7. klassist.

Tartu Ülikooli teaduskooli e-õppekeskuses on võistluse lehel avalikustatud täismahus kolme vooru koondtulemused. Oma kohta iga vooru pingereas näevad õpilased Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonda sisse logides. Auhinna saavad koondarvestuse esikolmik ja klasside parimad.

Kõigi osalenute vahel loosisime välja viis lisaauhinda, mille õnnelikeks omanikeks on peagi: Laura Vares (Tartu Karlova Kool), Oliver Binder (Tallinna Südalinna Kool), Konrad Lopsik (Pärnu Vanalinna Põhikool), Taavi Oja (Tallinna Südalinna Kool) ja Luise-Riin Liiber (Pärnu Vanalinna Põhikool).

Võtame võitjatega e-posti teel ühendust. Auhinnad ja diplomid toimetatakse õpilase kooli maikuu jooksul.

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj noorema rühma I koht Tallinna Reaalkoolist

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj tõi Eesti võistkonnale suurepärase tulemuse

Eesti esindajad Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadil

Euroopa tüdrukute matemaatikaolümpiaadil lahendati keerulisi ülesandeid ja tutvuti Gruusia kultuuriga