Autor:
Jonas Erik Laane

Tartu Ülikooli külastas Jaapani loodusteaduste valdkonna olümpiaadide komisjon

Riigivisiidi käigus külastasid 5. veebruaril Tartu Ülikooli Jaapani loodusteaduste valdkonna olümpiaadide komisjoni liikmed. Neid võtsid vastu Eesti olümpiaadižüriide esimehed, Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk, Tartu Ülikooli teaduskooli direktor Ana Valdmann ning Haridus- ja Teadusministeeriumi andepoliitika valdkonna nõunik Marek Järvik.

Päev algas õppeprorektori ettekandega Tartu Ülikoolist ja andekate toetamisest, millele järgnes Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja ülevaade riiklikust andepoliitikast. Seejärel tutvustas külalistele Eesti olümpiaadisüsteemi teaduskooli direktor Ana Valdmann. Päeva esimene pool lõppes Eesti olümpiaadižüriide esimeeste ja külaliste esitlustega olümpiaadidest. Hiljem külastati Tartu Ülikooli Chemicumi ja Delta õppehooneid.

Eestis olid visiidil Jaapani loodusteaduste valdkonna olümpiaadide komisjonist: Kazuo Kitahara (komisjoni president ja füüsikaolümpiaadi žürii esindaja), Asao Nakamura (keemiaolümpiaadi žürii esindaja), Tatsuhiko Noguchi (bioloogiaolümpiaadi žürii esindaja), Fumihiko Yamaguchi (informaatikaolümpiaadi žürii esindaja), Takashi Sawaguchi (maateaduste olümpiaadi žürii esindaja) ja Masaru Onodera (Jaapani teaduse ja tehnoloogia agentuuri ametnik).

Teisipäeval, 6. veebruaril võõrustab Jaapani delegatsiooni Tallinna Tehnikaülikool.

GALERII: Jaapani loodusteaduste valdkonna olümpiaadide komisjoni külastus Tartu Ülikooli

CTFi esindajad Karl-Erik Taukar ja Kätlin Koemets andmas tänutahvlit teaduskooli direktorile Ana Valdmannile

Teaduskooli külastasid CTFi eestvedajad Kätlin Koemets ja Karl-Erik Taukar

„Teadus teab“ saate stuudiosse kutsutud külalised. Vasakult: Hugo Treffneri Gümnaasiumi bioloogiaõpetaja Ott Maidre ja Tartu Ülikooli teaduskooli direktor Ana Valdmann.

Kuula järele: „Teadus teab“ saates räägiti õpilaste teadustööde konkursist

Ingrid Rõigas - Tartu Ülikool

Linnutee Tähele Ingrid Rõigasele meeldib küsida „Miks?“