Autor:
Aive Urberg

JÄRELVAADATAV: teaduskooli noortefoorum „Talendid tuleviku teenistuses“

Tartu Ülikooli teaduskool korraldas 13. aprillil kella 11–16 noortefoorumi „Talendid tuleviku teenistuses“. Ürituse keskmes oli andekate õpilaste märkamine ja toetamine, et pakkuda noortele võimalust teha oma hääl senisest rohkem kuuldavaks.

Kõik huvilised said jälgida ürituse otseülekannet ja esitada esinejatele küsimusi Worksupi keskkonnas. „Soovisime teada, mida arvavad õpilased olümpiaadide korraldusest, millised on nende ootused võistlema tulles ja millist tuge nad vajavad,“ selgitas teaduskooli direktor Ana Valdmann.

Päev algas ettekannete ja aruteludega sellest, kuidas alustada õpinguid Eesti kõrgkoolides ja välisülikoolides: jagati väärtuslikke nõuandeid ning kaaluti plusse ja miinuseid. Välismaal õppimisest rääkis vahetusüliõpilasena Jaapanis õppinud Verner Sääsk ja Tartu Ülikooli pakutavaid võimalusi tutvustas meditsiiniteaduste valdkonna 2. aasta üliõpilane Erich Richard Rosental. Seejärel otsisid noored vastuseid küsimusele, kuidas kool peaks toetama nende arengut. Teema tagamaid selgitas Tallinna Reaalkooli õpilane Saskia Põldmaa.

Lisaks toimus põnev vestlusring „Olümpiaadide tulevik“, kus osalesid ulatusliku olümpiaadikogemusega abituriendid: Mattias Timm Rast (Hugo Treffneri Gümnaasium), Maivo Sirelbu (Nõo Reaalgümnaasium) ja Anna Milena Linder (Gustav Adolfi Gümnaasium). Ettekannete osa lõpetasid spordipsühholoog Liisi Toom, kes kõneles soorituspsühholoogia kasutusvõimalustest, ning Kõu Mobility Groupi brändi- ja kommunikatsioonijuht Kaja Aulik, kes rääkis sellest, kuidas ettevõtlikkus aitab elus läbi lüüa.

Esitlustele järgnes möödunud aastal rahvusvahelistel olümpiaadidel Eestit esindanud õpilaste ja juhendajate tunnustamine. Vastuvõtule palutud noori tervitasid Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk, teaduskooli direktor Ana Valdmann, raamatukogu direktor Krista Aru ja Teaduskeskus AHHAA juhatuse esimees Andres Juur.

Loovtööde konkurss 2023:

Noortefoorumil anti ka pidulikult üle Tartu Ülikooli teaduskooli loovtööde konkursi stipendiumid ja peaauhind, milleks oli Eestis toodetud e-tõukeratas Äike. Kokku saadeti konkursile 185 tööd 23 koolist üle Eesti. Korraldajad edastavad suure tänu ja kummarduse kõigile osalenud õpilastele ja nende juhendajatele - rõõm oli näha teie kõigi loomingulisust!

Teaduskooli stipendium kategoorias „Tulevikukool“: essee „Tulevikukool“, Marie Agathe Laugesaar (Hugo Treffneri Gümnaasium), juhendaja Aare Ristikivi.

Teaduskooli stipendium kategoorias „Eesti olümpiaadimedali kujundus“: Rebeka Kuik (Jõelähtme muusika- ja kunstikool), juhendaja Põvvat Kama.

Teaduskooli stipendium kategoorias „Andekus läbi minu silmade“: essee „Teekond andekuseni“, Siim-Erik Viiding (Hugo Treffneri Gümnaasium), juhendaja Aare Ristikivi.

Ahhaa keskuse eriauhind: kollaaz „Andekus minu silme läbi“, Vändra Gümnaasiumi 2.b klassi ühistöö, juhendaja Riina Kirkmann.

Peaauhind Äike elektritõukeratas: animatsioon „Andekus minu silme läbi“, Jelizaveta Gavrilova (Narva Õigeusu Gümnaasium), juhendaja Jana Rõzova.

Vaata järele:

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj noorema rühma I koht Tallinna Reaalkoolist

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj tõi Eesti võistkonnale suurepärase tulemuse

Eesti esindajad Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadil

Euroopa tüdrukute matemaatikaolümpiaadil lahendati keerulisi ülesandeid ja tutvuti Gruusia kultuuriga

Huvilisi oodatakse Euroopa päeva videoloengule 7. mail

Huvilisi oodatakse 7. mail Euroopa päeva avalikule veebiloengule