Autor:
Tartu Ülikooli teaduskool

Teaduskooli õppepäevad avardasid noorte matemaatikahuvi

„Matemaatika panganduses“ õppepäevadel Pärnus ja Tartus sai ülevaate reaalainete õppimise olulisusest panganduses sadakond gümnasisti. Õpilasi juhendasid kohapeal pangatöötajad ja üliõpilased.

Tartu Ülikooli teaduskooli ja Swedbanki koostöös korraldatud õppepäevade esimese poole töötubades rääkisid panga eri ametikohtade esindajad rahatarkusest ja investeerimisest, karjäärivalikutest, ettevõtlusega alustamisest ja andmeteadusest.

Seejärel tutvustasid gümnasistidele liisingu võtmisega seotud intressimäärasid ning rääkisid euribori mõjudest ja inflatsioonist Tartu Ülikooli Pärnu kolledži üliõpilased. Sülearvutites tuli õpilastel lahendada tabelarvutustarkvara kasutamist nõudvaid ülesandeid.

Suurem osa tagasisideküsimustiku täitnud õpilastele pakkusid õppepäevad palju uusi teadmisi ja põnevat vaheldust tavapärasele koolipäevale. Töötubade puhul ühist lemmikut ei leidunud – noortele jäid eriti meelde esitlused, mille teemad tulevikuplaanidega enim kattusid.

Täname kõiki osalenud õpilasi, õpetajaid, esinejaid ja korraldajaid. Õppepäevade pildigalerii leiab Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehelt.