Autor:
/Unsplash

Teaduskoolis alustab taas tegevust esmaabi huviring

Tartu Ülikooli teaduskooli seminariruumis (Uppsala 10, Tartu) alustab 26. jaanuaril tegevust tasuta esmaabi huviring „Aita aidata!“, kus 6.–7. klasside õpilased saavad erinevate situatsioonide läbimängimise kaudu õppida rakendama õigeid esmaabivõtteid.

12 nädala jooksul saavad õpilased omal käel läbi harjutada näiteks spetsiaalse nuku peal elustamist, põletushaavade ravimist, uppunud kannatanu abistamist ja erinevaid sidumise tehnikaid. Kokkusaamised hakkavad toimuma üle nädala neljapäeviti kell 17.00–18.30.

„Eesmärk on pakkuda noortele ühte väga vinget huviringi, kus neil oleks võimalik omal käel läbi harjutada erinevaid esmaabi nippe ja trikke,“ selgitab huviringi juhendaja, Tartu Ülikooli arstiteaduse 3. kursuse tudeng Laura Pau. Huviringi kaudu soovib ta suurendada noorte teadlikkust esmaabivõtetest, et nad saaksid vajadusel kiiresti abistada nii ennast kui ka lähedasi.

Huviringi rühma võetakse kuni 14 õpilast. Osalemiseks on vajalik õpilase eelnev registreerumine Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemis.

Eesti esindajad Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadil

Euroopa tüdrukute matemaatikaolümpiaadil lahendati keerulisi ülesandeid ja tutvuti Gruusia kultuuriga

Euroopa päeva veebiloeng 7. mail

Huvilisi oodatakse 7. mail Euroopa päeva avalikule veebiloengule