Autor:
Jonas Erik Laane

Teaduskoolis alustavad tegevust ajaloo ja etiketi huviringid

Märtsis ja aprillis alustavad Tartus tegevust teaduskooli huviringid, mida juhendavad silmapaisvaid õpitulemusi saavutanud Tartu Ülikooli esmakursuslased. Toimuma hakkavad kaks ajaloo-teemalist huviringi gümnasistidele ja etiketiõpetus 7.–9. klassi õpilastele.

Ajalooringidest varasem, „Eemaldame ajaloolt suitsukatte“ algab juba 15. märtsil, mil hakatakse uurima 20. sajandil toimunud olulisi sündmusi ja katastroofe Eestis ning maailmas. Ühise arutelu juurde käib tuntumate ajaloopõhiste filmide vaatamine ja analüüsimine. Osalejad saavad lisaks ajalooteadmistele arendada ka kriitilist mõtlemist, arutlemisoskust ning teha teistega koostööd.

Gümnasistid, kel on huvi saada rohkem teada ajaloo loomise erinevate tahkude kohta, on oodatud 13. aprillil algavasse huviringi „Konfliktne ajalugu - erinev käsitlus, sama lugu“, mille eesmärgiks on aidata osalejatel mõista ajaloo loomise erinevaid tahke. Tuntud näidete analüüsimine võimaldab näha viise, kuidas ja miks mõjutatakse minevikukujundusega ühiskonda.

7.–9. klasside õpilasi kutsub teaduskool osalema huviringis „Etiketist ja igapäevaelust“. Alates 21. märtsist toimuvate kohtumiste käigus õpitakse, mis kõik kuulub näiteks black tie riietuse alla. Ühtlasi tehakse muu hulgas selgeks CV kirjutamine, pesu pesemine ja prügi sorteerimine.

Tasuta huviringidega saab liituda piiratud arv õpilasi. Osalemiseks tuleb end registreerida Tartu Ülikooli teaduskooli huviringide lehel. Samal lehel on avaldatud huviringide täismahus kirjeldused koos toimumisaja ja –kohaga.

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj noorema rühma I koht Tallinna Reaalkoolist

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj tõi Eesti võistkonnale suurepärase tulemuse

Eesti esindajad Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadil

Euroopa tüdrukute matemaatikaolümpiaadil lahendati keerulisi ülesandeid ja tutvuti Gruusia kultuuriga