Autor:
Tartu Ülikooli teaduskool

Tulekul on e-viktoriin bioloogiahuvilistele gümnasistidele

Kolmapäeval, 11. oktoobril saavad 10.–12. klassi õpilased oma bioloogiateadmisi testida Tartu Ülikooli teaduskooli veebiviktoriinil „Valge bioloogia“. Võistlemine on tasuta ja selleks ei ole tarvis eelnevalt registreeruda.

Ühe tunni jooksul tuleb lahendada ülesandeid transgeensete organismide, mikroobide ja bakterite, füsioloogia ning palju muu kohta. Lahendamise kellaaja ja koha saab iga õpilane, kool või klass ise valida, see peab vaid jääma vahemikku 10.00–17.00.

Viktoriin toimub Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas. Osaleda saab arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti vahendusel, vajalik on internetiühendus. Võistlusülesannete lahendamiseks tuleb õpilasel teha endale keskkonda kasutaja. Ülesanded on eesti keeles.

Pingeread selgitatakse klasside kaupa, kuigi ülesanded on kõigile ühised. Pärast võistlust näevad õpilased viktoriinide keskkonnas oma tulemusi. Õpetajatele avaldame tulemusi nende kirjaliku sooviavalduse alusel (kelli.hanschmidt@ut.ee).

„Valge bioloogia“ viktoriini korraldatakse koostöös Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudiga: küsimuste autoriteks on vivaariumi juhataja Sulev Kuuse ja doktorant Karl Jürgenstein. Viktoriini kohta saab lugeda lähemalt ja tutvuda näidisülesannetega teaduskooli e-õppekeskuse lehel.

Viktoriini lõpuni on jäänud
Courses news cover

Teaduskooli kursused on koolide seas väga menukad

Põhikooli bioloogiaolümpiaad medalitega

Tartu Ülikooli teaduskool korraldas 2023/24 õppeaastal 17 olümpiaadi

E-viktoriini „Olen rahatark!“ ülesanded on nüüd lahendamiseks avatud

E-viktoriin „Olen rahatark!“ toimub juba täna, 22. mail.