Autor:
Ivo Kruusamägi

Üliõpilasi oodatakse osa võtma Vikipeedia artikli kirjutamise välkvõistlusest

Tartu Ülikooli teaduskool ja MTÜ Wikimedia Eesti korraldavad 2.–3. märtsil taas 30-tunnise Vikipeedia artikli kirjutamise välkvõistluse, mille auhinnafond on 2000 eurot. Veebipõhisel võistlusel on oodatud osalema kõik Eesti üliõpilased.

Osalemiseks tuleb kokku panna kuni kolmeliikmeline võistkond, mille kaks liiget peavad olema üliõpilased. Registreeruda saab kuni 29. veebruarini Tartu Ülikooli teaduskooli lehel.

Enne võistluse algust, 1. märtsil kell 17–18 on kõigil huvilistel võimalik osaleda Zoomis toimuvas vabatahtlikus konsultatsioonitunnis. 2. märtsil kell 11.30 loositakse samas Zoomi ruumis võistkondadele teemad, mis on selgi aastal seotud Eesti ajalooliste hoonete arhitektuuriga.

„Sellel aastal jätkame sama teemaga, sest on veel palju ajaloolisi hooneid, mille kohta Vikipeedias võiks olla sisukam informatsioon. Kindlasti saavad artiklite kirjutajad ise ning hiljem ka lugejad teadlikumaks paljudest vanade hoonetega seotud arhitektuurilistest ja ajaloolistest detailidest," selgitas Wikimedia Eesti haridusprogrammi juht Pille Priks. Kõik loositavad artiklid on juba eestikeelses Vikipeedias olemas ja võistkondade ülesanne on neid täiendada.

Materjali kogumiseks, artikli koostamiseks ja nõuetekohaseks esitamiseks ette nähtud 30 tundi hakatakse lugema teema saamise hetkest. Võistkondade esindajad peavad Zoomis kohal olema nii teemade loosimisel kui ka võistluse lõpetamisel. Tiim võib ise valida artikli kirjutamiseks sobiva koha ja otsustada, kas töötada füüsiliselt koos või interneti vahendusel.

Hiljemalt 24 tundi pärast teemade loosimist peab võistkond andma žüriiliikmetele ligipääsu koostamisel olevale tekstile ning seejärel tutvustatakse tööd žüriile ja ülejäänud osalejatele. Žürii selgitab võitjad välja teisel võistluspäeval, kui kõik artiklid on esitatud. Žürii koosseisu kuuluvad MTÜ Wikimedia Eesti esindaja Ivo Kruusamägi, arhitektuuriajaloolane ja Vikipeedia esindaja Robert Treufeldt ning arhitektuuriajaloolane Mait Väljas.

Artiklikonkurss on seotud Eesti kõrgkoolide tegevusega Vikipeedias ja sellega toetatakse meediapädevuse õpetamist. Võistluse auhinnafondi rahastab MTÜ Wikimedia Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi strateegilise partnerluse programmi kaudu. Loe lähemalt, kuidas võistluseks ette valmistuda ja tutvu ajakavaga Vikipeedias.

Talendid Tartusse x SEB ettevõtlusseminar

Selle aasta „Talendid Tartusse“ projekti osalejad korraldasid oma valdkondade seminare

Greenfluencer

Tartu Ülikooli veebikursus tulevastele greenfluencer'itele