Autor:
Andero Kalju

Uus veebivõistlus paneb proovile õpilaste teadmised keemiast

Tartu Ülikooli teaduskool korraldab teisipäeval, 16. mail 8.–12. klasside õpilastele uut veebipõhist keemiavõistlust Indikaator. Eestikeelsed ülesanded toetavad keemia eksamiks ettevalmistumist ning on jaotatud põhikooli- ja gümnaasiumi vanuserühmadesse.

Võistlust viiakse läbi kella 8–22 Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas, kuhu tuleb osalejatel enne alustamist logida sisse või luua endale kasutajakonto. Osalemiseks on tarvis internetiühendusega arvutit, nutitelefoni või tahvelarvutit.

Nuputada saavad õpilased endale sobival ajal ja kohas, kuid ülesannete avamise hetkest on lahendamiseks aega 45 minutit. Vastuste leidmiseks on lubatud kasutada perioodilisustabelit.

Keemiavõistluse ülesannete autorid on Tartu Ülikooli füüsika, keemia ja materjaliteaduse õppekava üliõpilased Andreas Päkk ja Kristi Koitla.

Indikaatori paremusjärjestus selgitatakse välja klasside kaupa ja parimatele jagatakse e-diplomeid. Korraldajad soovivad kõigile osalejatele palju avastamis- ja nuputamisrõõmu!

3D printimine

Algab 3D printimise väljakutse õpilastele

Targa Tuleviku Tuleproov & KüberNaaskel 2023 finaal

Targa Tuleviku Tuleproov & KüberNaaskel 2023 finaal

Õpilased ainevõistlusel.

Alanud on registreerimine matemaatika ja keemia lahtistele võistlustele